Tatra bude vyrábět pro belgickou armádu, dodá stovky vozidel

Společnost DAF, která úzce spolupracuje s kopřivnickou Tatrou, obdržela velkou objednávku od belgických ozbrojených sil. Objednávka zahrnuje dodání a servis 879 vojenských vozidel řady CF s pohonem všech kol. Dodávka prvních vozidel je plánována už na příští rok.

Do Belgie poputují podvozky a kabiny z Moravy

Na vojenských modelech řady CF společnost DAF úzce spolupracuje se společností TATRA TRUCKS. Výsledkem je podle zástupců společnosti unikátní koncepce podvozku s hnací soustavou světové úrovně disponující centrální nosnou rourou a nezávislým zavěšením výkyvných polonáprav. “Díky tomu mají vojenská vozidla řady CF bezkonkurenční jízdní vlastnosti v terénu a nabízejí výjimečné pohodlí řidiče i při jízdě tím nejnáročnějším terénem,” uvedla Tatra v tiskové zprávě.

Podvozky vozů se budou vyrábět v kopřivnickém závodě TATRA TRUCKS. Celkem 352 vojenských vozidel řady CF bude navíc vybaveno balistickou kabinou od společnosti TATRA DEFENCE VEHICLE.

„Jsme velmi hrdí na to, že nám byla přidělena tato prestižní objednávka od belgických ozbrojených sil. S vojenskými modely řady CF nabídneme belgickým ozbrojeným silám řadu jedinečných nákladních vozidel,” uvedl prezident společnosti DAF Trucks Harry Wolters.

Objednávka 879 vojenských vozidel řady CF zahrnuje 636 dvounápravových vozidel a pohonem 4×4. Tato vozidla budou sloužit k všeobecné přepravě nákladů. Kromě toho společnost DAF dodá 243 nákladních vozidel se čtyřmi nápravami a konfigurací podvozku 8×8 pro různé aplikace.

Zdroj a foto: TATRA TRUCKS

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*