Technické muzeum v Brně znovu otevře expozice a výstavy, na návštěvníky čeká nová muzejní hra

Postupné rozvolňování opatření souvisejících s pandemií COVID-19 vrátí ve své další fázi život i do prostor muzeí a galerií. Technické muzeum v Brně znovu s drobným omezením otevře expozice, výstavy i všechny své technické památky v úterý 12. 5. 2020. Pro návštěvníky hlavní budovy muzea v Brně připravili lektoři speciální hru, která zájemce zábavnou formou provede nejzajímavějšími místy brněnského technického muzea.

Provoz Technického muzea v Brně a jeho památek se obnoví již příští týden, některé interaktivní části expozic a výstav budou však zpřístupněny kvůli hygienické bezpečnosti v omezeném režimu. Připravovaná muzejní hra s názvem „Objevná cesta doktora Elektrona“ má právě v tomto období zpestřit veřejnosti zážitek z jejich návštěvy – zapojit se do ní budou moci totiž hlavně jednotlivci, určená je především dětem. „Pátrat budeme po stopách slavných vynálezců, jejichž jména stojí za objevy, které mohou najít návštěvníci přímo v muzeu,“ přibližuje lektor z Technického muzea v Brně Zbyněk Rederer. „Při zakoupení vstupenky do muzea zájemci obdrží hrací kartu na základě, které se stanou muzejními pátrači. Po rozluštění první nápovědy se ‚setkají‘ s nejstaršími vynálezci jako například Johann Guttenberg, Galileo Galilei, Viktor Kaplan nebo James Watt. Chybět nebude ani Karl Benz, vynálezce prvního motorového vozu na světě, jehož vzácnou replikou se pyšní ve svých expozicích právě Technické muzeum v Brně,“ pokračuje Zbyněk Rederer. Každý, kdo se po 12. 5. 2020 do hry zapojí a podaří se mu vyřešit celou hrací kartu, obdrží na závěr hry od maskota „doktora Elektrona“ pamětní sběratelskou minci.

Návštěvníci si také v prostorách Technického muzea v Brně od jeho znovuotevření 12. 5. budou moci prohlédnout výstavu Železná opona 1948–1989 nebo se seznámit s výzbrojí a zbraněmi Československé armády ve výstavě V těžkých dobách. Na méně vážné téma je zavede výstava Retrogaming No. 2, a to do historie prvních počítačů a herních konzolí jako například legendární Super Mario Bros. (bez možnosti interaktivní hry na historických počítačích). Výstavy potrvají do konce září. Trojici výstav doplňuje téma vodicích psů jako průvodců nevidomého člověka – tuto výstavu je možné navštívit do 7. 6. 2020.

Přečtěte si  Konopí se u nás pěstovalo už v době železné. Brněnská konference si klade za cíl prohloubit spolupráci archeologů s přírodovědci

Expozice v hlavní budově Technického muzea v Brně budou návštěvníkům otevřeny.

Uzavřeny z důvodů hygienické bezpečnosti budou pouze:
 
Technická herna
Historická stereovize
Muzejní kino
Kino v expozici Optiky
Promítací prostor výstavy V těžkých dobách
 
Včetně  památek ve správě TMB:
Kulturní památka Kovárna v Těšanech
Národní kulturní památka Stará huť u Adamova
Národní kulturní památka Vodní mlýn ve Slupi
Kulturní památka Šlakhamr v Hamrech nad Sázavou
Areál československého opevnění a železné opony v Šatově
provoz omezen, možnost zakoupit suvenýry a prohlídka exteriérů s výkladem průvodce.
Národní kulturní památka Větrný mlýn v Kuželově
Provoz omezen, možnost návštěvy exteriérů a vybraných interiérů (pouze přízemí mlýna a část hospodářského stavení) dle pokynů průvodce.


Podrobné informace o podmínkách otevření Technického muzea v Brně a technických památek v jeho správě najdou návštěvníci na oficiálních stránkách www.tmbrno.cz.

Autor: red Zdroj a foto: Technické muzeum v Brně

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*