Tip na výlet: ideální podmínky pro lyžování na jižní Moravě

Sjezdovka v Hodoníně u Kunštátu

Lyžovat se dá v těchto dnech i na jihu Moravy. Ideální podmínky pro lyžování tam nabízí hned několik lyžařských areálů. Lyžuje se na Blanensku, Břeclavsku i Hodonínsku. V Hodoníně u Kunštátu na Blanensku brzy spustí další vlek, řekl dnes provozovatel střediska Vlastimil Jílek.

Hodonín u Kunštátu nabídne nový vlek

V Hodoníně u Kunštátu je na hlavní sjezdovce asi půlmetrová vrstva především technického sněhu. “Něco i drobně připadlo. Stromy jsou nyní bílé, je na nich jinovatka, hned se lépe lyžuje. Svah je perfektně připravený, podmínky jsou teprve teď ideální,” uvedl Jílek. Doplnil, že od víkendu je v provozu i dětský park, jedna noc zasněžování pak chybí ke spuštění dalšího vleku. Dá se očekávat, že v provozu tak bude v nejbližších dnech.

V Olešnici a Němčičkách si pochvalují podmínky

Aktuální podmínky pro lyžování si pochvalují i v nedaleké Olešnici, kde je na sjezdovce také kolem půl metru především technického sněhu. “Asi pět centimetrů nám připadlo i toho přírodního, stromy jsou krásně bílé, hned je to poznat i na návštěvnosti. Prostředí sjezdovky je pěkně vidět i na našich webkamerách, lyžaře to vytáhne,” uvedl za areál František Jílek.

V Němčičkách na Břeclavsku, kde se také lyžuje, je svah pokrytý umělým povrchem, který je zasněžovaný. “Svah máme teď zasněžený celý, je krásně upravený, nabízí výborné podmínky pro lyžování. V týdnu sice moc nemrzlo, ale stále dosněžujeme, co to dá,” uvedl za středisko Jaroslav Stávek. Doplnil, že na svahu je vrstva 20 až 40 centimetrů sněhu.

Od pátku 10. ledna se lyžuje i ve Filipově údolí na Hodonínsku, podle webu se nyní jezdí na třech čtvrtinách délky hlavní sjezdovky. V provozu je jeden vlek ze tří.

Zdroj: ČTK, foto: Skiareál Hodonín u Kunštátu

Související články

Přečtěte si  Sváteční kouzlo na kolejích. Mikuláš a jeho družina přijede vlakem do moravských měst

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*