Tipy na víkend: za dobrým vínem, jídlem či pokladem Inků

Podzimní otevřené sklepy v Moravské Nové Vsi

Z dálky už se ozvalo zimní počasí, aby připomnělo brzký příchod posledního podzimního měsíce. První víkend chmurného a krásného listopadu se neponese jen ve znamení podzimních toulek přírodou, nabízí také řadu kulturních a společenských aktivit. Kam za nimi vyrazit? Zprávy z Moravy přinášejí přehled tipů na akce všeho druhu po celé Moravě.

Vzácný Poklad Inků poprvé opouští Ameriku a přesouvá se do moravské metropole

Brno, od 1. listopadu

Po velkém úspěchu výstavy Titanic se v pavilonu C brněnského výstaviště uskuteční další světová výstava. Tentokrát posune návštěvníky časem do mnohem vzdálenější minulosti, až do předkolumbovské doby Jižní Ameriky, aby společně objevili Poklad Inků.

Pod záštitou prezidenta Peru do Brna doputuje ohromný zlatý poklad nesmírné historické hodnoty, ale i ceny samotného zlata, ze kterého jsou předměty vyrobeny. Jedná se o originální rituální předměty, které poprvé opustily území Jižní Ameriky. Výstava začne už zítra, v pátek 1. 11., a potrvá do konce ledna následujícího roku.

Výstava Poklad Inků představuje originální zlaté exponáty pocházející z říše Inků a dalších jihoamerických civilizací. Na ploše více než 2000 m2 návštěvníci uvidí stovky předmětů, do kterých je doslova vryta historie starých civilizací a jejích bohů. Exponáty byly do Evropy zapůjčeny s pověřením peruánské vlády a pod záštitou samotného prezidenta. Jedná se o exponáty, na které se do Peru jezdí dívat miliony lidí z celého světa. Nyní budou k vidění v Brně.

Na nejmenší návštěvníky čeká dětská stezka, při které budou plnit zajímavé úkoly. Na konci najdou svůj poklad.

Více informací

Milovníci čokolády si přijdou na své v Ostravě

Ostrava, 1.-3. listopad

Čokoládový Festival v Ostravě je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, skvěle si pochutnat a případně se i přiučit vaření s čokoládou. Od pátku 1. do neděle 3. listopadu 2019 se na výstavišti Černá Louka uskuteční Čokoládový Festival s výstavou obalů čokolád z celého světa, kulinářskou přehlídkou a prodejními stánky s čokoládovými delikatesami.

Pro celou rodinu je připraven pestrý program – výstava historie čokolády, vaření s čokoládou, stánkový prodej, degustace, workshop a kulturní vystoupení.

Více informací

Slavnostní výlov rybníka na Moravském Kravařsku

Bartošovice, 2. listopad

Přečtěte si  Yuna už nebude sama. Zlínská zoo uvítala nového samce černého jaguára

Organizátoři srdečně zvou do Bartošovic na slavnostní výlov rybníka Bartošovického dolního. Akce, která je spojena s Podzimními pooderskými rybářskými slavnostmi, proběhne v sobotu 2. 11. od brzkých ranních hodin a bude spojena s prodejem živých ryb. Ryby bude možné kupovat už od pátku.

Další program se bude odehrávat v Domě přírody Poodří a na bartošovickém zámku. S akcí bude spojen i stánkový prodej výrobků z Moravského Kravařska.

Více informací

Podzimní otevřené sklepy na jihu Moravy

Moravská Nová Ves, 2. listopad

Vinařský spolek Moravská Nová Ves zve všechny vinaře, příznivce i milovníky kvalitního moravského vína do autentických prostor sklepních uliček U nádraží, Výmol a Zátiší v Moravské Nové Vsi k návštěvě přibližně 25 – 30 otevřených vinných sklepů a sklípků.

Místní vinaři si pro návštěvníky připraví kompletní nabídku vín ročníku 2018, která bude doplněna o vína ročníku 2017 a starší dle aktuálních možností v jednotlivých sklepích. Jako vždy na podzim bude také možnost ochutnat některá mladá vína z aktuální sklizně v různém stupni jeho vývoje.

Připraveno je občerstvení s krajovými specialitami, kulturní program s vystoupením cimbálové muziky a losování anketních lístků o ceny.

Více informací

Tajuplný zámek plný strašidel

Zámek Náměšť na Hané, 1.-2. listopad

Netradiční prohlídka pro všechny milovníky tajemna se chystá na zámku Náměšť na Hané. Návštěvníci zažijí tajuplnou prohlídku, při které se potkají se strašidly. Prohlídky se konají 1. 11. od 18:00 hodin a 2. 11. od 16:00 hodin.

Duchové se vracejí na místo činu, kde před tři sta lety jako lapkové a loupežníci páchali své zločiny. Čas je změnil a přiměl k tomu, aby se z nich stali lepší bytosti tím, že svoje staré hříchy odčiní dobrými skutky. Jak a jestli se jim to povede, uvidí jen ti, kteří se na náměšťský zámek odváží přijít – třeba s celou rodinou.

Na prohlídky je nutné se dopředu objednat – na tel. čísle 585 952 184 nebo pomocí rezervačního systému.

Více informací

Zdroj a foto: stránky akcí

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*