Trať z Brna do Zastávky se začne modernizovat letos v květnu. Vznikne i nástupiště pro úzkokolejku

Úzkokolejka Zastávka - Zbýšov
Úzkokolejka Zastávka - Zbýšov

Trať z Brna do Zastávky u Brna se má po letech příprav a soudních sporů konečně začít modernizovat. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) předpokládá, že se začne pracovat letos v květnu a hotovo bude na konci příštího roku. Trať bude mít novou druhou kolej až do Zastávky, nyní je pouze do Střelic, bude elektrizovaná a rychlost se zvýší až na 120 kilometrů za hodinu.

Náklady na stavbu mají činit 2,1 miliardy korun a trať se bude modernizovat od stanice Brno-Horní Heršpice, odkud je to do Zastávky 20 kilometrů. Vzniknou nové zastávky Ostopovice a Brno-Starý Lískovec, kde budou vlaky navazovat příměstské linky či linky MHD a výrazně se tak zjednoduší dopravní obsluha bohunického kampusu.

Do Zbýšova úzkokolejkou

V Zastávce vznikne nástupiště pro muzeální úzkorozchodnou trať do Zbýšova a návštěvníci tamního muzea průmyslových železnic tak nebudou muset jezdit do Zbýšova autem, ale budou moct přijet pohodlně vlakem do Zastávky.

Rychlejší a pravidelnější provoz

Pro pravidelné cestující přinese dvoukolejná trať hlavně pravidelnější provoz. Dosud se kvůli jednokolejnému provozu přenáší zpoždění jednoho vlaku na další. Předpokládá se proto, že část lidí přesedne z autobusů do vlaků. Autobusy totiž jezdí po dálnici D1 a často jsou také zpožděné.

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: mpz.cz

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*