Trestní oznámení na bývalé ředitele Muzea umění Olomouc se odkládá. Podnět podal exministr Staněk

Bývalí ředitelé Muzea umění Olomouc Michal Soukup (vlevo) a Pavel Zatloukal (vpravo)

Trestní oznámení na bývalé ředitele Muzea umění Olomouc Pavla Zatloukala a Michala Soukupa, které podal někdejší ministr kultury Antonín Staněk, Policie ČR odložila. Krajské ředitelství dospělo k názoru, že v případu nákupu pozemků pro Středoevropské fórum Olomouc se žádný trestný čin nestal. Informaci uvedlo muzeum na svých internetových stránkách.

Rozhodnutí bývalé ředitele nepřekvapilo

„Vyjádření policie mě nemohlo překvapit, vždyť celá záležitost s trestním oznámením byla od začátku nesmyslná,“ uvedl historicky první ředitel Muzea umění Olomouc Pavel Zatloukal. 

Obdobně vnímá závěr vyšetřování Michal Soukup, kterého z postu ředitele Muzea umění odvolal Antonín Staněk. „Nic jiného jsem nečekal, neboť jsme se žádných ,závažných ekonomických pochybení‘ nikdy nedopustili,“ říká Michal Soukup, který nyní zastává místo zástupce ředitele MUO.  

První krok k očištění instituce

Odložení trestního oznámení přivítal také současný ředitel Muzea umění Olomouc Ondřej Zatloukal. „Je to první a zásadní krok k rehabilitaci nejen obou bývalých ředitelů, ale i celé instituce,“ uvedl Ondřej Zatloukal.

Vzhledem k tomu, že policie neshledala důvody k zahájení trestního řízení, není možné ve věci podat opravný prostředek. „Jsem rád, že celá tato nešťastná záležitost je nyní definitivně uzavřena a vedení muzea se může opět plně soustředit na svou práci,“ vyjádřil se ke kauze ministr kultury Lubomír Zaorálek.

Podnět podal na jaře bývalý ministr Antonín Staněk, který poukázal na údajné korupční jednání obou bývalých ředitelů MUO.

Zdroj a foto: Muzeum umění Olomouc

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*