Tříkrálová sbírka: Brněnská diecéze byla nejštědřejší v republice, překonala rekord

Letošní Tříkrálová sbírka proběhla opět s tradičními koledníky.

Lidé v jižní části Moravy přispěli do Tříkrálové sbírky na pomoc potřebným rekordní částkou přes 33 milionů korun. Bylo to nejvíce z celé republiky. Letošní sbírka proběhla tradičně s koledníky, kteří se po roční pauze vrátili do ulic. Peníze putují na pomoc potřebným.

Jen v samotném Brně se vybralo na tři miliony korun. Nejvíce peněz v jednotlivé kasičce odevzdali koledníci z Farnosti Starý Lískovec s částkou 34 817 korun. V Brně a nejbližším okolí se zapojilo celkem 37 farností. Rekordní částky zaznamenaly všechny oblastní Charity brněnské diecéze. Nejvíce vykoledovali v Oblastní charitě Rajhrad. Pro potřebné získali dokonce přes pět milionů korun.

Všem dárcům, koledníkům, podporovatelům a partnerům srdečně děkujeme. Vážíme si každé koruny, kterou lidé věnovali do Tříkrálové sbírky. Díky jejich darům můžeme například rozvíjet péči o nevyléčitelně nemocné nebo pomáháme konkrétním klientům Charitní záchranné sítě,“ uvedl Oldřich Haičman, ředitel Diecézní charity Brno. 

Výtěžek získaný z Tříkrálové sbírky podle něj pomůže lidem, pro které stávající sociální systém nemá řešení a žijí pod hranicí důstojného života. V Diecézní charitě Brno se o tyto lidi dlouhodobě a systematicky stará Charitní záchranná síť.

Dary z tříkrálové sbírky přispějí i na péči o nevyléčitelně nemocné a umírající v domácím hospici a lůžkovém zařízení v Rajhradě. Část peněž poputuje i na rozvoj dobrovolnictví. Přímo v Brně plánuje Charita využít dary v zařízeních pro lidi s mentálním postižením a autismem nebo na přípravu projektů na rekonstrukci Centra služeb pro lidi v krizi a rekonstrukci Domova pokojného stáří na Kamenné.

Brněnská diecéze na církevní mapě ČR (zdroj: Wikimedia Commons – Tomáš Urban)

Do ulic se vrátili koledníci

Do letošní Tříkrálové sbírky se opět zapojily tisíce dobrovolníků, farností, škol a institucí. Koledníci v kostýmech králů rozdávali radost a nabízeli příležitost přispět na pomoc lidem v nouzi.

Máme pocit, že všem tato tradice scházela a moc rádi se k ní vrací. Na mnoha místech se dárci na tříkrálové koledníky opravdu těšili a srdečně je vítali,“ popsala atmosféru diecézní koordinátorka Tříkrálové sbírky Veronika Slavíková.

Podrobné výsledky dle jednotlivých obcí si můžete prohlédnout zde.

Zdroj a foto: Charita Brno

Přečtěte si  Vodohospodáři obnoví vodní nádrž Gramanec u Ostrožské nové Vsi. Zadrží vodu pro případ sucha

Související články

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*