Trmal teď přestup do Sparty neřeší. Dokážu si představit ještě rok ve Slovácku, říká

Matouš Trmal
Brankář Matouš Trmal

Příští víkend začíná německá fotbalová Bundesliga. Už v květnu by se ale měla rozběhnout i Fortuna liga, v jejíž restart věří také brankářská opora Slovácka Matouš Trmal. „Nevidím důvod, proč by se to nemělo dohrát,“ říká jednadvacetiletý talent.

Slovácko je v tabulce aktuálně šesté a ztrácí pouhé tři body na třetí Jablonec. Tým z Uherského Hradiště, který uzavírá elitní skupinu, se však musí dívat i pod sebe. Devátá Sparta je totiž jen o dva body nazpět.

Máme na umístění v první šestce

Pohled na tabulku dává tušit, že Fortuna liga nabídne ještě pořádné drama. To se bude týkat i Slovácka, které je ve hře o evropské poháry. „Chceme hrát co nejvýš. Máme taky docela přívětivý los, takže chceme posbírat co nejvíc bodů. Snad se liga dohraje,“ doufá Trmal, který letos vychytal výhry proti Slavii, Plzni i Spartě. „Myslím, že máme tým na to, abychom uhájili místo v první šestce. Když se vyvarujeme zbytečných ztrát, tak v ní můžeme zůstat,“ říká mladý gólman.

Trmal v letošní sezoně odchytal 23 zápasů, ve kterých dostal jen 24 branek a vychytal deset čistých kont. Věří však, že své statistiky ještě rozšíří. „I když se bude hrát bez diváků a dvakrát týdně, tak je to přece naše práce, musíme hrát. Byla by blbost, kdyby někdo řekl, že už nechce pokračovat kvůli tomu, jak je na tom nyní v tabulce,“ narážel na spekulace některých klubů, které by letošní ročník Fortuna ligy, zejména kvůli hrozbě sestupu, nejradši ukončily.

Chci udělat krok dopředu, ale hlavně chci chytat

Jednadvacetiletý gólman debutoval ve Fortuna lize teprve loni, širokou veřejnost i odborníky ale rychle přesvědčil o svých kvalitách. V současné době se o něm mluví jako o nejtalentovanějším brankáři ligy, okolo kterého krouží i elitní české kluby. Dříve se psalo o zájmu Slavie, nyní je zase často spojován se Spartou.

Matouš Trmal

 „Úplně do toho nevidím, řeší to manažeři a kluby. Stále však není konec sezony a já se soustředím na Slovácko. Až pak si rozebereme, co bude nejlepší a uvidíme,“ nenechává se rozhodit přestupovými spekulacemi a nohama zůstává pevně na zemi. „Samozřejmě, že to zahřeje, když se o vás takto píše, ale že bych to nějak prožíval, to ne. Vím, že mám stále plno nedostatků a snažím se je odstranit. Stále jsem mladý, takže na tom můžu pracovat,“ dodal.

Přečtěte si  Ve věku 75 let odešel do fotbalového nebe kapitál mistrovské Zbrojovky Brno a reprezentant Rostislav Václavíček

V současné době nikdo netuší, co všechno způsobí koronavirus a jaká bude situace na přestupovém trhu, Trmala však určitě pečlivě sledují i zahraniční kluby. On sám ale zatím neví, jakým směrem se jeho kariéra vyvine. „Mým snem je posunout se dál a udělat krok dopředu. Ale taky si musíme vyhodnotit, jestli už bude ta správná doba v létě, nebo ještě bude dobré počkat,“ říká o své budoucnosti. Trmal si však dokáže představit, že by zůstal ještě ve Slovácku. „Chci hlavně chytat a případně jít někam, kde ta šance bude. Je lepší hrát, než jen někde brát peníze. Ještě jedna sezona ve Slovácku by mi neuškodila, ale uvidíme, co bude. Nezáleží to jen na mě,“ říká Trmal, jenž je dalším z líhně českých brankářů, který by jednou mohl zaklepat na dveře reprezentace. Moc dobře si ale uvědomuje, že do národního týmu vede ještě hodně dlouhá cesta. „Teď se chci hlavně prosadit v jednadvacítce. Na áčko mám ještě čas,“ dodal skromně.

Autor: pes Foto: 1. FC Slovácko

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*