Unikátní projekt Symphonic Dance Music propojí orchestr a světovou taneční hudbu

Zkouška Symphonic Dance Music.
Zkouška Symphonic Dance Music.

Unikátní propojení klasického symfonického orchestru a taneční hudby přinese projekt Symphonic Dance Music. Během 90 minut dlouhé show zahraje Janáčkova filharmonie Ostrava společně s oceňovaným Djem Lukášem Ščurkem alias Dj Lowa tři desítky největších světových tanečních hitů. Například písně francouzského dua Daft Punk, amerického producenta Rogera Sancheze či legendárních uskupení jako The Chemical Brothers či The Prodigy. Pěvecky se s projektem spojila i držitelka Ceny Thalie zpěvačka Dasha. Za aranžmá stojí člen Cílové skupiny Tomáše Kluse Jan Lstibůrek.

Premiéru Symphonic Dance Music bude mít 26. července na festivalu Štěrkovna Open Music v Hlučíně. Právě v jeho produkci projekt vzniká. “Připravovaná show bude navíc provázena působivou audiovizuální show. Laserové efekty zajišťuje světová špička v oboru společnost Kvant z Bratislavy. Projekce připravuje VJ Martin,” uvedl za produkci projektu jeden z pořadatelů festivalu Matěj Ostárek.

Záznam ze zkoušky

Nové aranže známých skladem napsal hudebník a člen Cílové skupiny Tomáše Kluse Jan Lstibůrek. Nad projektem strávil stovky hodin. “Začal jsem v lednu. Práci dokončuji v těchto dnech. Jde opravdu o mimořádný projekt. Když jsem poprvé dostal nabídku, neváhal jsem a rychle souhlasil. U toho jsem prostě musel být,“ řekl absolvent konzervatoře Jaroslava Ježka obor baskytara a skladba.

Lstibůrek také sestavil doprovodnou kapelu. Na bubny bude hrát Zbyněk Raušer z kapely Portless, na baskytaru Matěj Havlíček, který hraje se skupinou Fast Food Orchestra. Za perkuse usedne Stanislav Vít z kapely United Flavour. Kryštof Pobořil bude hrát na klávesy a zároveň bude pomáhat s celkovou hudební produkcí a sound designem. No a na kytaru bude hrát ostravský muzikant Rudy Horvat.

Asi polovina písní je zpívaných, což bude úkol zejména pro zpěvačku Dashu. “Má obrovský cit pro soulovou hudbu a zároveň má neuvěřitelně zajímavý feeling, navíc je to profesionálka a dokáže se orientovat v partituře, což je také důležité. Budeme mít také sboristy Naďu Wepperovou, Alenu Průchovou a Adama Koubka.“

Tři desítky vybraných skladeb pojal jako jednu dlouhou píseň. “Bude to velká párty. Z některých skladeb jsme použili jen hlavní motiv. Jiné zahrajeme celé,” dodává Dj Lukáš Ščurek. Společně s aranžérem do projektu zakomponovali i řadu překvapivých momentů. “Orchestr hraje velkou úlohu. Hodně na něm projekt stojí, Rozhodně není jen kulisou,” řekl s tím, že velký prostor dostanou i světelné a laserové efekty.

Přečtěte si  Moravská kultura je na Slovensku vidět: Trenčianské Teplice hostily 12. ročník festivalu Morava krásna zem

Po červencové premiéře bude projekt žít dál. Další uvedení je už naplánováno na podzim. Velkolepou show bude hostit 1. listopadu Ostravar Aréna v Ostravě. V roce 2020 vyrazí i do dalších měst. Předpokládá se i uvedení na hudebních festivalech. Další informace zájemci najdou na webu projektu www.symphonicdancemusic.cz.

Zdroj a foto: symphonydancemusic.cz

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*