Útok na titul? O tom jsme se nebavili ani ze srandy, říká Lukáš Sadílek ze Slovácka

Loni skončilo Slovácko čtvrté a po letech se probojovalo do pohárové Evropy. A tým z Uherského Hradiště šlape i letos, na vedoucí Plzeň ztrácí jen pět bodů. 

Fotbalisté Slovácka vyhráli už pět zápasů v řadě a v tabulce jsou aktuálně čtvrtí. Naposledy doma porazili brankou v nastavení Bohemians 1905. „Vítězství, o kterých se rozhodne na konci, chutnají nejvíc. Bylo to fantastické, prožívali jsme obrovskou radost, pro ty emoce se fotbal hraje,” řekl v rozhovoru pro zpravyzmoravy.cz pětadvacetiletý záložník Slovácka Lukáš Sadílek. 

Znovu jste, jako už několikrát v sezoně, vyhráli o gól. Jsou taková vítězství o to cennější? 

Na začátku sezony jsme se trápili v koncovce. Soustředili jsme se na obranu a moc šancí jsme neměli, nebo jsme je nedávali. Vždy jsme se vyznačovali dobrou obranou a věděli jsme, že když dáme třeba dva góly, tak to zvládneme. No a pak přišlo utkání v Mladé Boleslavi, kde jsme se prosadili pětkrát. Je neuvěřitelné, že máme až takovou sílu. Je jedno, jak vyhrajeme, ale hlavní jsou body. 

Po sezoně jste přišli o Jana Klimenta, Václav Jurečka má ale na kontě už šest branek. Je důležité, že jste znovu našli střelce? 

Venca se chytil, teď i Regi (Regino Cicilia). Víme, že jsou oba kvalitní a umí dávat góly. Stejně jako Šáša (Ondřej Šašinka). Máme silný útok. 

Naposledy jste prohráli se Slavií, od té doby jste vyhráli pět zápasů v řadě. Mohla vám porážka v Edenu, kde jste sahali minimálně po bodu, i pomoct? 

Ten zápas nám hodně ukázal. Minimálně druhý poločas jsme byli lepší. Hodně to ovlivnila „nepenalta”, po které jsme mohli vyrovnat, Slavia navíc mohla dostat červenou. Ovšem to, že jsme tam prohráli, tým možná naučilo daleko více, než některé výhry. 

Do sezony jste přitom moc přesvědčivě nevstoupili. Věřili jste, že se znovu vyškrábete k čelu tabulky? 

Dokázali jsme si to už loni. Pokud budeme dělat to, co máme, poslouchat pokyny náročného trenéra a dáme do toho fotbalovost, tak to funguje. Je to o sebevědomí, přišly výsledky a my si najednou věříme. Můžeme hrát s kýmkoliv. Nikdo nevěděl, co od nás má čekat a já jsem strašně rád, že ukazujeme, že to loni nebyla náhoda. Zase jsme se o kus posunuli. 

Důležitou roli sehrál i trenér Svědík, který vás po loňské skvělé sezoně udržel nohama na zemi. Je to tak? 

Trenér je hodně náročný. Po výhrách sedíme u videa, ovšem nedíváme se na to, co se povedlo, ale spíše hledáme chyby, na nichž je třeba pracovat. Je dobře, že to bereme jako zdravou kritiku, nechceme si nadávat a ponižovat se, naopak náš tým je skvěle nastavený a kritiku bereme pozitivně. Trenér na nás pořád tlačí a chce z nás vyždímat maximum. 

S Plzní i Slavií jste letos prohráli o gól, doma ale budete mít Spartu. Bude to pro vás zápas podzimu? 

Pro nás je vrcholem každý zápas. Ale jasně, přijede Sparta, budeme hrát doma, bude to velké. Pokud do té doby zvládneme i naše další zápasy, tak to bude boj o hodně zajímavé umístění. 

Vnímáte na vás větší tlak? Přeci jen, výsledky už se od vás čekají… 

Jsme čtvrtí, ale pořád se píše jen o Spartě, Slavii, Plzni nebo Baníku. O nás se nikdo nebaví, ale možná je to dobře, protože máme svůj klid. Nemyslím si však, že by na nás byl nějaký větší tlak. 

A co útok na titul? 

To téma u nás ještě nepadlo ani ze srandy. Loni jsme se o žádných cílech nebavili a letos je to stejné. Chceme vyhrát každý zápas a na konci sezony se uvidí, na co to bude stačit. Každopádně je fajn, že se letos nedaří Slavii, liga je tak vyrovnaná a zajímavější pro hráče i fanoušky. 

Taky se blíží zima a přestupy. Dotknou se podle vás i Slovácka? 

To netuším, záleží na výsledcích a na nabídkách, je to otázka na lidi z klubu. Nemyslím si ale, že nastane výprodej, jsme spolu dlouho a podle mě to tak i zůstane. Pokud bude třeba jeden nebo dva odchody, tak se to zase doplní. Když odešel Klimoš (Jan Kliment), tak nikdo nevěděl, jak to bude vypadat, ale Venca ho skvěle zastoupil. I pro něj to byl tlak, všichni čekali, jak to zvládneme, ale  dal už šest gólů. 

A co vy, zůstanete? 

Nad tím nepřemýšlím. Nějaké nabídky byly v létě, ale teď jsem si řekl, že na to nebudu myslet. Každý by si chtěl zahraničí vyzkoušet, je to lákavé, ale nechávám to plynout. Když přijde zajímavá nabídka, tak to budeme řešit, až něco bude na stole. Nechci ale spekulovat dopředu. 

Autor: resp Foto: 1. FC Slovácko

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*