V Brně, místo bývalého Prioru, vznikne nové náměstí překlenuté skleněnou střechou

Nové náměstí na místě Prioru v Brně

Developerská společnost Crestyl představila v tiskové zprávě budoucí podobu prostoru v brněnské ulici Dornych, kde je bývalý obchodní dům Prior, později Tesco.

Na místě dnešního obchodního centra vznikne nové náměstí lemované šesti samostatnými objekty. Celý prostor bude napojený na uliční síť a podchod pod nádražím, v budoucnu po přesunu hlavního nádraží také na systém městských parků na místě dnešního kolejiště,” uvedla firma. Dokončení celého projektu předpokládá přibližně za pět let.

Nové náměstí na místě Prioru v Brně

Hlavním architektem je mezinárodní plánovací a architektonické studio MTDI vedené Markem Tryzybowiczem. Na projektu se podílí také lokální partner, jímž je brněnské studio Arch.Design.

Území zahrnuje celou plochu budovy obchodního centra a přilehlé okolí směrem k železniční trati na severu a k budově železářství v Uhelné ulici na západě včetně parkoviště. I proto se v projektu počítá s parkováním v podzemí.

Nové náměstí na místě Prioru v Brně

Budova dosud funguje jako Obchodní centrum Dornych. Veškeré plochy jsou podle společnosti Crestyl pronajaté. Tesco dvě třetiny plochy už opustilo.

Nové náměstí na místě Prioru v Brně

Crestyl se aktivně věnuje rozvoji více než 15 lokalit doposud převážně v Praze a Čechách s celkovou investiční hodnotou přesahující 1,2 miliardy eur (31 miliardy Kč). Projekty Crestylu se vyznačují netuctovou architekturou a sbírají mnohá ocenění.

Autor: red Zdroj: ČTK Foto: Mtdigroup

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*