V Brně se bude konat Den za Moravu, nabídne i bohatý kulturní program

Průvod městem, Den za Moravu 2018

14. ročník významného setkání příznivců Moravy se chystá na sobotu 14. září. Součástí akce, kterou pravidelně navštěvuje hojný počet patriotů, bude vedle tradičního průvodu městem také uctění památky markraběte Jošta, předání pamětních listů v rámci ankety Osobnost Moravy a pestrý kulturní program. Akci organizuje spolek Moravská národní obec.

Akce bude zahájena setkáním a pietním aktem v kostele sv. Tomáše na Moravském náměstí

V 9. hodin ráno se začnou shromažďovat účastníci akce, aby posléze vstoupili do kostela sv. Tomáše na Moravském náměstí, kde si pietním aktem připomenou památku moravského markraběte a zvoleného římsko-německého krále Jošta Lucemburského. Poté se bude konat další program před kostelem až do výstřelu z děla příslušníků skupiny vojenské historie na znamení zahájení průvodu.

Tradiční průvod městem zakončí kulturní program na Náměstí svobody

Průvod projde městem po trase od Moravského náměstí se zastávkou u Staré radnice až na Náměstí svobody, kde vystoupí představitelé samospráv a zahrají účinkující soubory. Součástí této části programu bude také předání pamětních listů v rámci ankety Osobnost Moravy.

„Den za Moravu je určen všem lidem, kteří mají srdečný vztah k Moravě a chtějí si připomínat její minulost i současnost, její odkaz včerejší i dnešní. S radostí zvu všechny srdečné a srdnaté lidi, oslavme spolu tento krásný sváteční den“, odpovídá na otázku, co by vzkázal našim čtenářům, jeden z organizátorů Dne za Moravu a předseda Místního sdružení Brno Petr Konečný.

Den za Moravu se také koná při příležitosti 1197 let od první písemné zmínky o Moravanech z podzimu roku 822 a 609 let od zvolení moravského markraběte Jošta římským králem dne 1. října 1410.

Mezi účinkujícími v rámci kulturního programu se objeví:

Národopisný soubor Líšňáček

Mužácký sbor Hútek z Bánova

Soubor Moravanů německého jazyka pod vedením Barbary Breindl

Žesťový soubor Moravian Memory Brass

Orelská chasa vod Pozořic

Kaiser – 1. moravský pěší pluk

Sbor Bronislav z Bílovic nad Svitavou

Horňácký mužský sbor z Velké nad Veličkou

Moravští rytíři řádu sv. Rostislava a Kolumbana

Cimbálová muzika LH Za Oponou

Termín: 14. září 2019, 9:00–14:00

Přečtěte si  Expedice z Masarykovy univerzity během rekordně krátkého pobytu v Antarktidě potvrdila výskyt ptačí chřipky

Zdroj a foto: Moravská národní obec

Doporučujeme


3 Comments

  1. vynikající akce, která se rok od roku zlepšuje. Doufejme , že bude hezké počasí a přijde/ přijede co nejvíce lidí.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*