V Brně se uskutečnil první ročník mezinárodního florbalového turnaje dívek do 15 let

GUFI CUP. Tento název nese nový mezinárodní florbalový turnaj pro dívky do 15 let. Historicky první ročník se odehrál 19. – 21. května v Brně na STAREZ ARÉNA VODOVA.  Zúčastnilo se jej šest domácích týmů, konkrétně K1 Florbal Židenice, FBC Hranice, FTC Vysoké Mýto, FBC TULIP Liberec, Zlín Lions a TJ Centropen Dačice, jeden slovenský (ŠK Florbal Modra) a dokonce jeden ukrajinský (FLC Yantar).

Od pátku až do neděle se na STAREZ ARÉNA VODOVA odehrálo 20 skvělých zápasů, drtivá většina z nich byla více než vyrovnaná. Ze základních skupin, které byly rozděleny po čtyřech týmy, postoupily do vyřazovací fáze všichni. Zajímavostí je, že do semifinále postoupily týmy, které byly součástí skupiny A v základní části turnaje.

Vítězem se stal poněkud překvapivě tým K1 Florbal Židenice, který sice v základní skupině ani jednou nevyhrál, v play-off však zvítězil ve všech zápasech a z turnaje si odnesl pohár a zlaté medaile. Na druhém místě se umístil celek FBC Hranice a na stupeň vítězů vystoupal také ukrajinský tým FLC Yantar

Nejlepší hráčkou turnaje se stala hráčka FLC Yantar Sofiia Hul, nejlepší brankářkou pak židenická Nikol Cenková. Obě hráčky v All-Star týmu doplnily Adéla Mikulecká a Justýna Šigutová (obě FTC Vysoké Mýto), Zuzana Zbořilová (K1 Florbal Židenice) a Adéla Kapaňová (FBC Hranice). Celý turnaj provázela fantastická a nezapomenutelná atmosféra. Poděkování směřuje také partnerům turnaje, bez kterých by se turnaj v netradičním konceptu neuskutečnil. Těšíme se na další ročníky!

Autor: resp Zdroj a foto: Florbal Židenice

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*