V Kopřivnici se uskuteční 37. ročník přehlídky netradičních divadel. Divadelní přehlídka Kopřiva láká bohatým programem

Nejstarší tuzemská mezioborová divadelní přehlídka Kopřiva, nabídne od 20. do 22. dubna širokou škálu představení pro divadelní nadšence všech věkových kategorií. V Kopřivnici se uskuteční již 37. ročník. Diváci se mohou těšit na různorodé žánry, od komedií až po dramatické inscenace a na vystoupení souborů různého charakteru. Letošní ročník přinese celkem osm představení, která se budou konat v katolickém domě a v kulturním domě v Kopřivnici.

Brněnské HaDivadlo přijede do Kopřivnice s hrou Naši, která se sice odehrává v obývacím pokoji nad šálkem kávy, ale přináší vyhrocenou mezigenerační debatu nad klimatickou změnou.

Jedním z nejvýraznějších hostů letošního ročníku je Leszek Mądzik, polský scénograf a pedagog, který je autorem scény mnoha významných divadelních inscenací nejen v Polsku, ale i ve světě. Na Kopřivě Mądzik po celodenním workshopu s místními herci ze Štramberka a ze Zlína představí na festivalu inscenaci Dialog.

Pro mladší diváky bude v pátek a v sobotu hrát Teátr Pavla Šmída. Ve Větrné pohádce vypráví o dětech od větrného mlýna, které se po smutném období bezvětří vydávají hledat ztracený Vítr. Sobotní Pohádka o Budíku, která hravou formou pátrá po podstatě času, se odehraje v novém Muzeu nákladních automobilů Tatra.

Teátr Pavla Šmída: Větrná pohádka

Varšavské Divadlo Druga Strefa přiveze drama Škytavka. Začíná to nevinně dva osamělí muži se sejdou, aby si u lahve popovídali o životě. O něco veselejší bude představení DADA Revue v podání komika, pohybového herce a mima Pavola Seriše. V lednu premiérovaná inscenace DADA Revue se dočkala pozitivního ohlasu. „DADA Revue je ukázkou důvtipné tvůrčí práce, která je přitažlivá obsahem, interpretačně i prací s publikem… Bouřlivé reakce publika, se kterým je herec neustále v kontaktu a kterému neustále vlévá energii, dosvědčují, že očistný smích tady funguje a diváci svému dadaistovi zcela přesně rozumí a jdou s ním,” napsal ve své recenzi pro lidovky.cz divadelní publicista Luboš Mareček.

Úspěšný britský dramatik a filmový režisér s několika oscarovými soškami Martin McDonagh se bohužel na Kopřivu dostavit nemůže, ale jeho černým humorem nasáklá krimikomedie Lebka z Connemary se přece jen v Kopřivnici odehraje. Pravidelně hostující slovenské Divadlo Kontra už je divákům Kopřivy známé.

Komedie pro jednu herečku s názvem Tereza je velkou příležitostí k prokázání hereckých kvalit. Pod vedením zkušeného režiséra se Davida Vackeho se představí Barbora Moučková ve strhující one woman show. Představením zní melodie a texty české písničkářky Radůzy.

Přečtěte si  Moravané ze Slovenska posílají pozdrav u příležitosti nejvýznamnějšího moravského svátku

Debatní setkání na téma Trpělivost je společníkem moudrosti a kabátem pokoje

Ve čtvrtek 20. dubna začne Kopřiva debatním setkáním. Kulatý stůl na téma “Trpělivost je společníkem moudrosti a kabátem pokoje” se uskuteční v Katolickém domě v Kopřivnici. Mezi pozvanými hosty jsou psychoterapeutka a mediátorka Katarína Dubělčíková, dominikán a zakladatel Hnutí Světlo-Život Jan Rajlich OP, ředitel společnosti Podané ruce Jindřich Vobořil a historik Petr Blažek. Moderovat bude Jan Hanák jeden z porotců 37. ročníku Kopřivy a šéfredaktor rádia Proglas.

Večer bude zakončen mší svatou, která se uskuteční v kostele sv. Bartoloměje v Kopřivnici. Mše bude sloužena za živé a zemřelé divadelníky, donátory, příznivce, město Kopřivnici a mír na Ukrajině. Všichni zájemci jsou srdečně zváni.

Cena diváka pomocí kuličkového hlasování

Porota složená z odborníků v oboru ocení herecké výkony nebo tvůrčí přínos. Divadla se budou také ucházet o cenu diváka, kterou pomocí tradičního kuličkového hlasování vyhodnocují pořadatelé. Pozvání do poroty přijali dramaturg olomouckého Divadla Tramtárie Vladislav Kracík, Kateřina Menclerová, dramaturgyně Divadla Husa na provázku, zlínský dramaturg Vladimír Fekar a šéfredaktor rádia Proglas Jan Hanák.

Program:

čtvrtek

 • debatní setkání Kulatý stůl: „Trpělivost je společníkem moudrosti a kabátem pokoje“
 • mše svatá v kostele sv. Bartoloměje v Kopřivnici

pátek

 • Pavel Šmíd Teátr: Větrná pohádka
 • polské Divadlo Druga Strefa: Škytavka
 • HaDivadlo: Naši
 • koncert kapely Pokustone
 • Divadlo Kontra: Lebka z Connemary

sobota

 • Pavel Šmíd Teátr: Pohádka z budíku
 • koncert kapely Fčil a Tu: Muzikál o Koblížkovi
 • Pierrot: Tereza
 • Leszek Mądzik: Dialog
 • Pavol Seriš: DADA Revue

Autor: red Zdroj a foto: Festival Kopřiva

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*