V Moravskoslezském kraji byla zpřísněna opatření proti šíření koronaviru. Roušky jsou opět povinné ve vnitřních prostorách

Koronavirus vzpomínková mapa
Ilustrační foto

V souvislosti s epidemiologickou situací v Moravskoslezkém kraji dnes místní hygienická stanice rozšířila aktuálně platná opatření v oblasti Karvinska na území celého kraje. V kraji se zavádí povinnost nošení roušek ve vnitřních prostorách i veřejné dopravě. Omezení se týkají i návštěv v nemocnicích či domovech seniorů, provozu restaurací a barů, hromadných akcí i takzvaných pendlerů.

Zpřísněná protiepidemická opatření v kraji jsou už platná. Účinnost nabývají vyhlášením a krajští hygienici už je zveřejnili na své úřední desce.

Do nemocnic a domovů pro seniory jen s respirátorem

Při návštěvě nemocnic a sociálních zařízeních bude nutný respirátor FFP2. Povinnost nošení respirátorů min. FFP2 bez výdechového ventilu platí pro návštěvy pacientů ve zdravotnických zařízeních a klientů sociálních služeb. Současně má mít návštěvník odstup 2m od pacientů a personálu. Cílem je ochrana zranitelných skupin.

Omezení akcí a otevírací doby v restauracích

V celém kraji platí také uzavření prostor restaurací a barů mezi 23:00 – 8:00h a konání hromadných akcí jen do 100 osob. Přeshraniční pracovníci se prokáží negativním PCR testem na covid 1x za 14 dní.

Podrobný popis opatření naleznete na stránkách Krajské hygienické správy.

Autor: red Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví Foto: envato.com

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*