V Olomouci se objevila nelegální trasa pro kola, vandalové poškodili les

Součástí nelegální trasy jsou i skokánky a překážky.

Zelenou plochu v Olomouci známou jako Neředínský les poškodili vandalové, kteří nepovolenými úpravami terénu i kácením vytvořili trasy pro jízdu na kolech. Při této protizákonné činnosti navíc poškodili lesní porosty. Město chce nejbližší době uvést les původního stavu.

Vandalům nestačil nedaleký bikepark

„V lese někdo kácel dřeviny, aby zde mohl postavit překážky a skoky. Není možné, aby si takto v lese někdo počínal. Ostatním návštěvníkům lesa pak hrozí riziko možného střetu s cyklisty,“ uvedl ředitel Lesů města Olomouce David Janásek.

Osobně nechápe, proč k někdo staví nelegální stezku, když je nedaleko bikepark. “Z pohledu lesního hospodáře nerozumím tomuto jednání, když byl ve Slavoníně vybudován kvalitní moderní Bikepark, který mohou příznivci tohoto sportu plně využívat bez negativních dopadů na les i okolí,“ dodal Janásek. Bikepark ve Slavoníně mohou lidé využívat bezplatně.

Terénní úpravy v lese zakazuje zákon

Podle vedoucího městského odboru životního prostředí Petra Loyky terénní úpravy narušují lokalitu i z pohledu ochrany a tvorby životního prostředí ve městě a ochrany přírody. „V době, kdy je vzhledem k omezení pohybu a cestování na krajinné prvky ve městě vyvíjen velký tlak, způsobený zvýšeným množstvím lidí, jsou tyto nelegální a nezákonné zásahy devastující,“ uvedl Loyka.

Městská společnost Lesy města Olomouce se chystá Neředínský les vrátit do původního stavu. Podle zákona nesmí návštěvník poškozovat les, Mezi zakázané činnosti patří například provádění terénních úprav či kácení stromů bez předchozího souhlasu majitele.

Zdroj: město Olomouc, foto:

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*