V Ostravě se představí jízdní policisté z pěti zemí

V sobotu 31. srpna 2019 se v ostravských Komenského sadech uskuteční již po dvaadvacáté Mezinárodní setkání jízdních policií. Akce, která je záštitou primátora statutárního města Ostravy Tomáše Macury, bude mít opět mezinárodní obsazení.

Kromě tuzemských se zde se svými čtyřnohými svěřenci představí zástupci jízdních policí také ze Slovenska, Polska, Německa a Maďarska. Městská policie Ostrava bude letos obhajovat zlaté medaile ve všech třech disciplínách, z celkových devíti medailových pozic jich v loňském roce získali hned sedm.

Jezdci se představí v celkem třech disciplínách. U první, tzv. cross parkuru, bude cílem dokončit trasu složenou z překážek v členitém terénu v co možná nejkratším čase. Při druhé soutěži, zrcadlovém skákání, se vždy dvojice jezdců utká mezi sebou na dvou identických parkurech. Poslední a zároveň nejtěžší bude speciální parkur pro služební koně.

Soutěže doplní bohatý program pro malé i velké návštěvníky

Pro diváky bude rovněž připraven bohatý doprovodný program. Po slavnostním zahájení a nástupu jednotlivých jízdních policií proběhne ukázka čtyřspřeží starokladrubských koní. Své umění předvedou děti z judo klubu Městské policie Ostrava a o ukázku výcviku služebních psů se postarají zástupci kynologie Městské policie Ostrava.

Postaráno bude také o nejmenší návštěvníky. K dispozici bude laserová střelnice, skákací hrad i kreslení a kvízy. Chybět nebude ani ukázka výstroje a výzbroje strážníků. Vstup na akci je zdarma!

Zdroj a foto: Městská policie Ostrava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*