V Ostravě vznikne kampus s waldorfskou pedagogikou

Moravskoslezský kraj převede Střední odbornou školu waldorfskou na ostravský Městský obvod Poruba. Od 1. ledna tak bude Městský obvod Poruba zřizovat mateřskou, základní i střední školu zaměřenou na waldorfskou pedagogiku.

Waldorfská pedagogika má svá specifika a převedení škol pod jednoho zřizovatele je logické a přínosné nejen pro žáky, ale i pro organizaci školy. Bude moci vzniknout středisko komplexního waldorfského vzdělávání, což zlepší vzájemnou koordinaci vzdělávání mezi školami, bezprostřední spolupráci pedagogů škol i jejich snazší vzájemnou zastupitelnost. Sjednocení také pomůže realizovat různé projekty a získávat na ně podporu z evropských zdrojů,“ vysvětlil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství Stanislav Folwarczny a dodal, že střední škola působí v objektu vlastněném statutárním městem Ostrava a ve svém hospodaření nemá žádný nemovitý krajský majetek.

SOŠ waldorfská zahájila svoji činnost od 1. 9. 2003, vzdělává žáky v oboru středního vzdělání s maturitní zkouškou Kombinované lyceum. K 30. 9. 2019 bylo ve škole celkem 110 žáků. Od roku 2017 škola působí v prostorách objektu organizace zřizované Městským obvodem Poruba Základní škola a waldorfská základní škola, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace, na ul. L. Štúra 1085.

Propojení zvýší kvalitu škol

Mezi waldorfskými školami je nastavena dobrá provázanost již nyní, přesto předpokládáme, že propojení škol pod jednoho zřizovatele přispěje k dalšímu zkvalitnění a rozvoji waldorfského školství v Ostravě,“ dodal Stanislav Folwarczny. Učitelé se setkávají na společných kolegiích, kde se kromě dojednávání konkrétních bodů spolupráce zabývají vzájemnými vazbami škol a možnostmi jejich prohloubení. Spolupráce žáků škol spočívá zejména ve vzájemné participaci na akcích jednotlivých škol.

Autor: red Zdroj: Moravskoslezský kraj Foto: Waldorfská ZŠ a MŠ Ostrava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*