V ostravské Nové Bělé příští rok vyroste multifunkční sportovní hala, město vyhlásilo výběrové řízení

Vizualizace sportovní haly v Nové Bělé

Na území městského obvodu Ostrava-Nová Bělá se v příštím roce vybuduje multifunkční sportovní hala. Město už vyhlásilo výběrové řízení na firmu, která ji postaví. V lokalitě se spádovou oblastí o 100 tisících obyvatelích v současnosti není žádné odpovídající sportovní zařízení, místní sportovní kluby nemají v zimě kde trénovat. Hala by měla přijít na zhruba 47 milionů korun, polovinu z toho by mohla pokrýt dotace.

Na jihu Ostravy dosud chybí víceúčelové sportovní zařízení

„V lokalitě jižního okraje Ostravy se spádovou oblastí se aktuálně nenachází žádné sportovní zařízení víceúčelového typu, což způsobuje deficit sportovního využití. Mimořádně úspěšní stolní tenisté Nové Bělé nebudou mít od příštího roku kde hrát své mistrovské zápasy, podobný problém řeší aktivní sokolové. Proto jsme se rozhodli postavit sportovní halu právě v tomto městském obvodě. V Nové Bělé je navíc příhodné místo přímo u zastávky městské hromadné dopravy, halu tak budou moci pohodlně využívat i obyvatelé z blízkého okolí,” řekla náměstkyně primátora pro školství a sport Andrea Hoffmannová.

Hotovo by mělo být na podzim příštího roku

Tělocvična se začne stavět podle dokumentace společnosti Chválek Ateliér na jaře příštího roku. Město v tuto chvíli čeká na informaci, jestli získá dotační podporu z programu Ministerstva školství, která by měla pokrýt polovinu nákladů. Dvacet milionů korun uhradí městský obvod Nová Bělá, zbývající finanční prostředky uvolní ze svého rozpočtu město Ostrava. Sportoviště bude dokončeno v listopadu příštího roku.

Novou halu vítají místní sportovci i politici

V nové hale bude univerzální hřiště o rozměrech 30 na 18 metrů, malé hlediště s kapacitou 50 až 100 diváků, skladové prostory, klubovna a sociální zázemí se čtyřmi šatnami. Součástí areálu bude nové parkoviště s 23 místy. Velikost hřiště umožní hrát vybrané sporty jako basketbal, badminton, volejbal a stolní tenis na na profesionální úrovni. Vhodná bude také pro rekreační hru tenisu, házené, florbalu, futsalu a pro další sporty. Záměr stavby haly vítají místní sportovci, starosta obvodu i celé zastupitelstvo.

„Rozhodnutí města postavit v Nové Bělé multifunkční sportovní halu jsme přijali s radostí. Nové sportovní zázemí už považujeme za nutnost. Nová Bělá nedisponuje žádnými prostory pro trénink, natož pro pořádání turnajů. Není zde dokonce ani sál. Jakmile se v říjnu na zimu uzavře sokolské hřiště, půl roku zde není kde sportovat. Od nové haly si slibujeme zvýšení počtu členů ve stávajících sportovních spolcích a možná i vznik nových klubů,” uvedl starosta Nové Bělé Lumír Bahr.

Zdroj a foto: město Ostrava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*