V play-down ženské florbalové extraligy dojde na “sestrovražedný” souboj Židenic a Bulldogs Brno

V sobotu startuje 2. kolo play-down. Konečný výsledek této série určí, kdo definitivně opustí extraligovou scénu a kdo bude mít ještě šanci obhájit svou příslušnost v nejvyšší soutěži pro příští sezónu. Bohužel se v něm představí i židenická děvčata. Tato série navíc dostane speciální náboj. V zápasech o udržení se utkají dva brněnské týmy – K1 Florbal Židenice a Bulldogs Brno. Čekají nás tedy minimálně čtyři brněnské derby!

Boj o přežití. Bitva o Brno. Souboj o udržení Extraligy. Druhé kolo play-down můžeme nazvat více způsoby, ale jedno je jasné. Jeden z brněnských klubů hrajících Extraligu žen po této sérii poputuje do 1. ligy. Sérii začnou na domácím hřišti židenické Dračice.

Oba týmy skončily v základní části na chvostu tabulky. Židenice obsadily 11. příčku a hráčky Bulldogs se musely smířit s nelichotivým posledním místem. Obě derby v sezóně vyzněly pro Židenice. Zatímco v prvním utkání Dračice jasně dominovaly a zvítězily 7:2, druhý zápas byl o poznání vyrovnanější, Židenice nakonec i s notnou dávkou štěstí vyhrály 5:4. Pak ale přišla dlouhá série porážek, kterou Dračice utnuly až výhrou v prvním kole play-down proti Mladé Boleslavi. Ve velmi vyrovnané sérii Židenice bohužel tahaly za kratší konec co do výher a prohrály 1:4. To hráčky Bulldogs mají za sebou daleko vyrovnanější sérii, kterou Jíčín rozhodl až brankou v prodloužení rozhodujícího sedmého zápasu.

Brněnští rivalové v napínavé bitvě o 1. ligu

Dá se tedy očekávat napínavá bitva dvou brněnských rivalů, která nemá aktuálně jasného favorita. Židenice by sice měly být papírovým silnějším týmem, ale Bulldočky si zvýšily sebevědomí vyrovnanou sérií s Jičínem. Ovšem je tady prostor pro mírný optimismus. Židenice se můžou pochlubit hned 6 hráčkami, které dokázaly zaznamenat v základní části 10 a více bodů. Této tabulce vévodí Petra Bílá, která vstřelila 12 branek a u 15 asistovala. Naproti tomu v týmu Bulldogs této mety dosáhla pouze Kristýna Pospíšilová za 3 góly a 7 asistencí. Židenická obrana si ale bude muset dávat pozor i na Emu Brucháčkovou, která v sérii s Jíčínem získala 13 bodů (7+6).

Vyřazovací boje jsou ale nová soutěž a s novou sérií jsou všechny předchozí výsledky a statistiky zapomenuty. Oba týmy touží zůstat mezi elitou. Z toho důvodu se můžeme těšit na napínavé a jistě i vyhrocené zápasy. Série odstartuje už tuto sobotu. Přijďte podpořit židenické ženy! Úvodní buly bude rozehráno v sobotu v 20:00 na MSH Vodova.

Přečtěte si  V Brně se uskutečnil první ročník mezinárodního florbalového turnaje dívek do 15 let

Program:

19. 3. 20:00  K1 Florbal Židenice vs. Bulldogs Brno

20. 3. 15:00 K1 Florbal Židenice vs. Bulldogs Brno

26. 3. 00:00 Bulldogs Brno vs. K1 Florbal Židenice

27. 3. 00:00 Bulldogs Brno vs. K1 Florbal Židenice

Výsledky ze základní části:

K1 Florbal Židenice – Bulldogs Brno 5:4
Branky: 6. Monika Jahodová, 9. Klára Jahodová, 9. Natálie Janečková, 34. Natálie Janečková, 51. Natálie Janečková – 15. Eva Stará, 43. Liliana Bolfová, 52. Eliška Hroudná, 59. Kristýna Veselá;

Bulldogs Brno – K1 Florbal Židenice 2:7
Branky: 6. Yvona Dostálová, 37. Michaela Žáková – 12. Veronika Muselíková, 15. Viktorie Fuchsová, 25. Monika Jahodová, 31. Vendula Kasal, 34. Petra Bílá, 40. Viktorie Fuchsová, 60. Natálie Janečková

Autor: resp Zdroj a foto: Florbal Židenice

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*