Vánoční trhy v Ostravě: ruší se kulturní program, kolo a kluziště zůstávají

Vedení Ostravy po dnešním jednání mění podobu vánoční ch trhů. Vzhledem ke zhoršené pandemické situaci zrušilo kulturní program na hlavní scéně, strom na Masarykově náměstí se rozsvítí bez lidí. Zůstává tak stánkový prodej, ale i ruské kolo či vánoční kluziště.

Podle mluvčí Ostravských Vánoc Pavly Merendové chtělo vedení města omezit vánoční trhy co nejméně. „Doprovodný program jako ruské kolo, vánoční kluziště, workshopy či stánkový prodej určitě bude, jelikož se tam dá regulovat počet lidí,“ uvedla pro Moravskoslezský deník Merendová. Ostravské Vánoce potrvají od 27. listopadu do 2. února.

Výjimkou podle ní bude rozsvícení vánočního stromu na Masarykově náměstí. Kvůli aktuální covidové situaci se bude muset obejít bez kulturního doprovodu. Veřejnost se nedozví ani přesný den a čas rozsvícení živého smrku z Beskyd. Nebude také doprovodný program na hlavní scéně. „V tuto chvíli si nemůžeme dovolit zvát na náměstí velké množství lidí,“ konstatovala podle Deníku Merendová s poukazem na zhoršenou covidovou situaci.

Nad Masarykovým náměstím už se tyčí smrk z Beskyd, jde o první živý vánoční strom po šesti letech.

Novinkou bude kluziště na Benešově náměstí

Vedle Masarykova náměstí Ostravské Vánoce obsadí také Jiráskovo a Prokešovo náměstí. Na velkou novinku se mohou návštěvníci těšit na náměstí Dr. E. Beneše, kde bude poprvé umístěno ledové kluziště. Nově bude rozšířeno o atraktivní ledové chodníčky. V provozu bude po celou dobu konání vánočních trhů, a to vždy od 10 do 20 hodin.

Ani letos nebude chybět oblíbené vyhlídkové ruské kolo, prodejní stánky s gastro sortimentem a dárkovým zbožím. Do programu se zapojí také Stará Aréna.

Pozadu nezůstane ani program na Jiráskově náměstí, kde ve spolupráci s partnerem OZO Ostrava vznikne dětská zóna pro rodiny s dětmi i další návštěvníky. Vánoční nálada zavládne také na Prokešově náměstí, které se letos co do vánoční atmosféry zcela promění. Původní výzdobu, které dominoval vánoční strom, nahradí umělecká plastika dle návrhu výtvarnice Eriky Bornové. Její instalace vznikne ve spolupráci s Markem Pokorným z Galerie Plato a Národním divadlem moravskoslezským.

Zdroj a foto: město Ostrava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*