Ve čtvrtek se vrátí fotbal za Lužánky. V bitvě na Moravském poli se utká Zbrojovka Brno se Sigmou Olomouc

Ve čtvrtek 10. října znovu ožije slavný lužánecký stadion. Na fanoušky čeká bohatý program, včetně zápasu legend a přátelského utkání aktuálních A-týmů Zbrojovky Brno a Sigmy Olomouc.

Oba moravští soupeři se utkají dvakrát – v 17 hodin je na programu zápas legend, v 19 hodin pak přátelský duel “A” týmů. Program bude ovšem bohatší a už teď můžeme prozradit, že první hvizd sudích se ozve ještě mnohem dříve. Vše začne symbolicky duelem nejmladších adeptů fotbalového řemesla – přípravek. V jednu hodinu změří síly starší žáci Zbrojovky a Baníku Ostrava – v obou kategoriích (U15 a U14) se jedná o dva nejlepší týmy moravskoslezské žákovské ligy, prestiž je tedy zajištěna. Ba co víc – na lužánecký stadion se tím po osmnácti letech vrátí soutěžní fotbal!

Zbrojovka se po letech zase vrací tam, kde je doma. Bude u toho průřez hráčů Zbrojovky od titulu až po současnost. Dostat fotbal zpět na lužánecký stadion nebylo nic snadného a jsme moc rádi, že se nám to alespoň v této formě přátelského utkání podařilo,” říká Petr Švancara, marketingový pracovník Zbrojovky, který Za Lužánkami s fotbalem začínal i končil. Před čtyřmi lety tu uspořádal velkolepou rozlučku, na kterou Zbrojovka nyní navazuje.

Harmonogram celého dne

  • 10:30 otevření areálu (vstup č. 1, sektor B)
  • 11:00 zápas týmů U11 Zbrojovka vs. Sigma Olomouc
  • 12:30 otevření pokladny u vstupu č. 1
  • 13:00 utkání týmů U15 Zbrojovka vs. Baník Ostrava
  • 15:00 utkání týmů U14 Zbrojovka vs. Baník Ostrava
  • 15:00 otevření pokladny a vstupu č. 2
  • 16:00 otevření vstupu VIP (areál v tuto hodinu kompletně zpřístupněn)
  • 17:00 utkání legend Zbrojovka vs. Sigma
  • 19:00 Utkání “A” týmů Zbrojovka vs. Sigma
  • 21:30 ukončení akce

Orientační plán pro návštěvníky

Vrchol dne za umělého osvětlení

Poslední dvě utkání, vzhledem k večernímu času konání, proběhnou za umělého osvětlení. To původní již několik let za Lužánkami nestojí. Šest mobilních světel by mělo nabídnout přesto dokonalý divácký zážitek. Fotografie ze zkoušky potvrzují, že výkon osvětlení bude dostatečný.

Utkání legend nabídne slavná jména

Zbrojovka: Josef Hron, Radim Vlasák, Luboš Přibyl, Zdeněk Cihlář, Petr Křivánek, Petr Maléř, Martin Zbončák, Patrik Siegl, Zdeněk Valnoha, Jan Trousil, Jan Kopenec, Tomáš Polách, Lambert Šmíd, Milan Pacanda, Patrik Holomek, Pavel Holomek, Petr Švancara, Pavel Mezlík, Roman Široký, Tomáš Abrahám, Libor Došek, Richard Dostálek, Pavel Šustr, Vladimír Chaloupka, Jan Polák, Karel Jarůšek, Pavel Kobylka, Pavel Zavadil, Marek Zúbek. Trenér Karol Dobiaš.

SK Sigma Olomouc: Martin Vaniak, Marek Heinz, Michal Hubník, Stanislav Vlček, Jiří Balcárek, Miroslav Baranek, Radoslav Látal, Ladislav Onofrej, Oldřich Machala, Tomáš Janotka, Aleš Škerle, Martin Kotůlek, Michal Kovář. Trenér Petr Uličný

Naplní se po letech opět stadion za Lužánkami ?

Naposledy se stadion zaplnil v roce 2015 při fotbalové rozlučce Petra Švancary

Do do prodeje šlo 15 tisíc vstupenek, koupit je můžete za 150 korun v síti Ticketportal. Majitelé permanentek na Zbrojovku mají vstupné zdarma (jen je potřeba se permanentkou prokázat u vstupu).

Autor: resp Zdroj a foto: FC Zbrojovka Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*