Ve Vsetíně se loučili se starou nádražní budovou, nahradí ji nový dopravní termínál, jehož součástí bude i autobusové nádraží

Ve středu 16. srpna se bezmála dvě tisícovky Vsetíňanů rozloučily se starou nádražní budovou, kterou v rámci třiíapůlmiliardové přestavby železniční stanice a okolního prostoru nahradí nový dopravní terminál. Symbolického odstřelu a následného zahájení hlavních bouracích prací se zúčastnilo vedení města v čele se starostou Jiřím Čunkem, ministr dopravy Martin Kupka , generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda a další významní hosté.

„V každém z nás budí pohled na starou budovu, která je v našem městě již 138 let, nějakou vzpomínku. V některých městech se daří staré nádražní budovy při rekonstrukcích zachovávat, v našem případě to však nebylo možné také mimo jiné proto, že dispozice nového nádraží budou úplně jiné. Zejména v souvislosti s přemístěním stávajícího autobusového nádraží, které bude přiléhat k tomu vlakovému a tím dojde ke zvýšení komfortu pro cestující. Chtěl bych na tomto místě poděkovat všem, díky kterým se na Vsetíně realizuje tak obrovská investiční akce,“ uvedl starosta Jiří Čunek.

„Dosavadní podoba vsetínské stanice neodpovídala jejímu významu, který má nejen v regionální, ale také v dálkové železniční dopravě. Přitom zde zastavují i mezinárodní vlaky EuroCity z Prahy na Slovensko. Proto je dobře, že už brzy nabídne cestujícím veškerý potřebný komfort,“ potvrdil nezbytnost výstavby nového vsetínského nádraží ministr dopravy Martin Kupka. 

„Nádražní budova ve Vsetíně uvolní v nejbližších dnech místo modernizované stanici. Aktuálně už ji cestující nevyužívají, pokladny a čekárnu včetně sociálního zázemí jsme přestěhovali do náhradních prostor na nedalekém parkovišti. Několikaměsíční provizorní opatření cestujícím brzo vynahradí moderní terminál, který se otevře v březnu příštího roku,“ informoval generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda. 

Součástí rozloučením s nádražní budovou je také výstava historických fotografií nádražního objektu, která je rozmístěna v prostorách Smetanovy obchodní galerie, a to až do čtvrtka 31. srpna. Samotná demolice nádražní budovy pak bude dokončena v závěru letních prázdnin.

Autor: red Zdroj a foto: Město Vsetín

Související články

Přečtěte si  Relaxační zóna na Velkém náměstí v Kroměříži měla úspěch. Během léta přilákala tisíce návštěvníků

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*