Ve Zbrojovce je super parta, pochvaluje si Granečný. Z Baníku se mu neozvali

Zbrojovka posiluje na sezonu ve Fortuna lize. Do Brna v létě přišel i Denis Granečný, který přestoupil z ostravského Baníku. Na jaře však hrál v maďarském Mezökövesdu.

Třiadvacetiletý Granečný byl v Baníku považován za velký talent. Jeho nadějná kariéra se ale přibrzdila, nepomohlo mu ani hostování v Nizozemsku a Maďarsku. O restart se teď pokusí ve Zbrojovce, se kterou podepsal smlouvu na dva roky. Byl jsem rád, že o měli zájem a že mě chtěli vidět. Sice jsem dlouho nehrál, ale zkouška se mi povedla, tak jsem tady už zůstal,“ řekl pro zpravyzmoravy.cz.

Kdy jste se poprvé o zájmu Zbrojovky dozvěděl?

Když jsem se vracel z Maďarska, tak jsem se s manažerem bavil o tom, že v Baníku pokračovat nebudu. Manažer mi řekl o zájmu Brna a já jsem souhlasil.

V Brně jste byl nejdřív na zkoušku. Je to nápor na psychiku? 

V zimě jsem byl na testech v Bohemce, takže už jsem to zažil. Ale nikdy nevíte, co se bude dít a máte třeba jen týden na to, abyste ukázali, co umíte, aby si vás nechali. Je to náročné na psychiku, ale naštěstí to vyšlo, jsem jen rád. 

Řešil jste i jiné nabídky, nebo bylo ve hře jen Brno? 

Když jsem se dozvěděl o Brnu, tak už jsem nic jiného řešit nechtěl.  

V Baníku o vás už nebyl zájem? Mluvil jste s trenérem Vrbou? 

Baník se vůbec neřešil. I když jsem byl na hostování, tak mi nikdo nepsal. Nikdo mě neinformoval ani o tom, kdy začíná příprava. Věděl jsem, že v Baníku pokračovat nebudu. 

Mrzelo vás to? 

Skočil jsme do ligy, když Baník sestupoval. Dostal jsem šanci a na začátku jsem hrál hodně, za což jsem byl rád. Všichni mě začali brát za talent, ale pak se mi nepovedlo hostování v Nizozemsku, kde jsem nedostal moc šancí. Chtěl jsem se vrátit, abych se nastartoval, ale už jsem moc nehrál. A moc to nevyšlo ani v Maďarsku. 

Jak vaše půlroční angažmá v Maďarsku bylo? 

Byl jsem překvapený z toho, jak tam k fotbalu přistupují. Všude měli pěkná zázemí, i u nás. Kvalita ligy nebyla tak náročná jako v Česku, ale bylo to docela fotbalové. Jen ke konci, když bylo jasné, že mě klub nekoupí, tak už jsem moc nejezdil ani na zápasy, což nebylo příjemné. 

Je vám 23 let, přesto už za sebou máte dvě zahraniční angažmá. Může vám to v další kariéře pomoct? 

Když jsem v lize začínal, tak bylo mým snem dostat se ven, abych poznal, jak to jinde chodí. Za tu zkušenost jsem moc rád, mohlo by mi to pomoct. 

Vaší výhodou je, že můžete hrát na více postech. Kde s vámi počítají v Brně? 

Bavili jsme se, že nejvíc na levém beku, kde se cítím nejlépe. Pokud ale bude potřeba, můžu hrát i na křídle. 

Věříte, že si vybojujete místo v základu? 

Zatím jsme v přípravě, nějak se to vyvine. Každopádně se snažím udělat vše pro to, abych v základu byl. 

V přípravném utkání se Slovanem Bratislava (2:2)

Loni Zbrojovka hrála druhou ligu, jaké budete mít ambice v té první? 

To je před sezonou vždy těžké odhadnout. Určitě bychom ale nechtěli hrát o záchranu. Uvidí se po pár kolech, kde se budeme pohybovat. 

Jak jste se rozkoukal v kabině? 

Už když jsem přicházel, tak jsem tušil, že tady bude super parta. A to se taky potvrdilo. Pokud si to sedne i na hřišti, klidně můžeme hrát někde ve středu tabulky. Máme kvalitní přípravu, dobré tréninky, zatím tady vše klape. 

Autor: resp Foto: FC Zbrojovka Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*