Ve Zlíně vznikne zcela nová nemocnice. Posudky potvrdily, že rekonstrukce by byla dražší

Na základě rozhodnutí zastupitelstva a požadavků koaličních partnerů byly zadány posudky na revizi investičního záměru Nové nemocnice v Malenovicích a posouzení možnosti rekonstrukce ve stávajícím areálu dle 10 let starého projektu. Pro zpracování nezávislého posudku byla vybrána auditorská společnost Grant Thornton Advisory a společnost Flagro a.s. Oba posudky potvrdily správnost dosavadního postupu kraje s tím, že projekt rekonstrukce areálu KNTB je již prakticky nepoužitelný s ohledem na jeho desetiletou zastaralost. 

Proti rekonstrukci, která by trvala 12 let a vyšla by na 10 miliard korun, jsou i lékaři a primáři z KNTB, a to nejen kvůli finanční a časové náročnosti, ale zejména s ohledem na pacienty, kteří by museli po celou dobu snášet obrovský hluk, otřesy, prašnost, odvoz stavebního materiálu nebo zvýšenou dopravu za plného provozu.

Nová nemocnice ve Zlíně-Malenovicích by měla stát do roku 2025. „Náklady na její výstavbu jsou vyčísleny na 7,9 miliard korun. Zlínský kraj dá na projekt 3,9 miliardy korun, na 3 miliardy si vezmeme úvěr a jednu miliardu investuje do přístrojového vybavení “baťovka”. Roční splátku úvěru ve výši kolem 200 milionů korun pokryje navíc nájem, který bude nemocnice platit kraji,“ uvedl hejtman Jiří Čunek.

Projekt areálu nové nemocnice ve Zlíně

Důvodem pro výstavbu a přestěhování KNTB do nového areálu v Malenovicích podle posudku od společnosti Grant Thornton Advisory je vytvoření moderního a přívětivého prostředí pro výkon zdravotnického i nezdravotnického personálu, nová nemocnice poskytne technologicky vyspělou a špičkovou zdravotní péči. Výhodná je také dobrá dopravní dostupnost nejen z dálnice D55, ale i v návaznosti na železniční i autobusovou dopravu, výstavba nebude zasahovat do provozu nemocnice, umístění nemocnice je optimální z pohledu letecké záchranné služby, rozšíření kardiovaskulárního, iktového, perinatologického, onko-gynekologického, traumatologického a komplexního onkologického centra.

Autor: red, kr-zlinsky.cz Foto: vasenemocnicezlin.cz

Související články

Přečtěte si  Řezači vinné révy se ve Velkých Bílovicích utkají o titul mistr republiky

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*