Večerní lampionové prohlídky jsou velký zážitek nejen pro děti. Zlínská zoo je chystá na sobotu

Zlínská zoo zve na druhé letošní  večerní lampionové prohlídky areálu zoo a zámku Lešná. V sobotu 9. října tak můžete ochutnat večerní atmosféru zoologické zahrady a zavítat na originální návštěvu zámeckých interiérů. Pokladny hlavního a sezónního vstupu budou během večerních prohlídek otevřeny nepřetržitě do 19.30 hod., horní část areálu zahrady pak do 21.30 hod.  Vstupné na večerní prohlídky zoo se nemění, zůstává stejné jako při běžné návštěvě zoo.

Večerní návštěvu zlínské zoo zpestří povídání průvodců na vybraných stanovištích, konkrétně u lachtanů, tučňáků, žiraf a slonů. Od 18.30 do 20.30 hod. průvodci nabídnou spoustu zajímavých informací o chovaných zvířatech a také připravovaných novinkách. Během lampionových prohlídek budou tropická hala Yucatan, Zátoka rejnoků, pavilon žiraf a slonů otevřeny do 21.00 hod., horní část areálu zoo (od lachtanů po japonskou zahradu Mu-Shin) pak do 21.30 hod.

Prodej lampionů

U hlavního i sezónního vstupu bude možné zakoupit celou lampionovou soupravu – tzn. lampion a držátko se žárovkou. Prodej bude probíhat od 16.00 hodin.

Seznamte se s hraběcím rodem Seilernů

Originální program nabídne zámek Lešná. Průvodci v dobových kostýmech Vás zavedou do dob, kdy zámek a celé lukovské panství vlastnil hraběcí rod Seilernů. Čeká na vás setkání s paní hraběnkou Saroltou, panem hrabětem Josefem Seilernem, ale také s komornými a vychovatelkou hraběcích dětí. První zámecká prohlídka začíná v 18.00 hod., další budou následovat ve dvacetiminutových intervalech. Ta poslední startuje ve 20.40 hod. Jednotné vstupné ve výši 40 Kč zájemci zakoupí v pokladně zámku.

Restaurace a zooshopy

Občerstvení zajistí restaurace Tyrol, Limpopo a Neapolitáno, k dispozici bude také Kefabar v Etiopii. Otevřeny budou i prodejny suvenýrů u hlavního a sezónního vstupu, od japonské zahrady k tropické hale bude jezdit vláček. Cesty a pěšiny v areálu osvětlí louče a lampy, přesto zoo doporučuje vzít si s sebou kapesní svítilnu.

Autor: red Zdroj a foto: ZOO a zámek Zlín – Lešná

Související články

Přečtěte si  Nová mláďata v olomoucké zoo: Pár lemurů běločelých přivedl na svět dvojčata

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*