Vedení města i zastupitelstvo Olomouce opouští náměstek primátora Pavel Hekela

Z vedení města Olomouce odchází po více než šesti měsících práce dosavadní náměstek primátora Pavel Hekela (SpOLečně). K datu 31. května 2019 rezignoval na pozici v Radě města Olomouce i na svůj mandát zastupitele. Jedná se o jeho vlastní rozhodnutí. „Respektujeme jeho rozhodnutí, jedná se čistě o záležitost pana Hekely a hnutí SpOLečně, za něž byl do zastupitelstva města Olomouce zvolen,“ reagoval primátor města Olomouce Mirek Žbánek (ANO).

Pavel Hekela měl ve svých kompetencích náměstka na starost oblast kultury, městské zeleně a odpadového hospodářství, komise městských částí a městské příspěvkové organizace Moravské divadlo Olomouc a Moravskou filharmonii Olomouc.

Pokud jde o oblast kultury, Pavel Hekela navázal na svou předchozí výbornou práci v Moravském divadle. Pro mne byl za hnutí SpOLečně garantem pro kulturní záležitosti, člověkem na svém místě. Proto bych s ním ostatně v této oblasti i v budoucnu rád nadále spolupracoval,“ dodal primátor.

Pokud jde o další vývoj, chce současné vedení města (ANO, ODS, KDU-ČSL) nechat koaličnímu partnerovi, hnutí SpOLečně, dostatek prostoru na vyřešení vnitřní situace.

Koaliční jednání, které by mělo řešit i osobu nového náměstka primátora za tento subjekt, se odehraje v pátek 7. června. Post v Zastupitelstvu města Olomouce, uvolněný rezignací Pavla Hekely, obsadí náhradník za hnutí SpOLečně. Na nejbližším jednání zastupitelstva, které se koná 17. června, náhradník složí slib zastupitele.

Autor: red, olomouc.eu Foto: olomouc.eu

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*