Veletrhy Brno prodaly hotel Holiday Inn. Budou stavět nový pavilon D

Holiday Inn Brno

Veletrhy Brno, které patří městu, prodaly tříčtvrtinový podíl v hotelu Holiday Inn u výstaviště společnosti CPI Hotels. Veletrhy peníze využijí na stavbu pavilonu D.

Pro CPI jde o první hotel v Brně. Současně CPI plánuje ve městě stavbu dalšího hotelu na Dornychu na místě někdejšího hotelu Metropol. Podle informací ČTK se většinový podíl ve společnosti vlastnící hotel prodával za 323 milionů korun, zbývající čtvrtinový podíl má společnost Českomoravská investiční.

Příležitost koupit hotel Holiday Inn byla v souladu s naší strategií a jsme rádi, že se nám podařilo se dohodnout. Spolu s chystaným hotelem u vlakového nádraží významně posílíme naše portfolio kongresových hotelů,” uvedl předseda představenstva CPI Hotels Jan Kratina. Tento typ hotelů provozuje společnost především pod značkou Clarion. Podle Kratiny je kongresová turistika v České republice stále na vzestupu a je poptávka po velkých sálech. Poloha u výstaviště podle něj skýtá řadu dalších možností. Nový majitel patří do skupiny CPI Property Group a provozuje 33 hotelů.

Veletrhy Brno se snažily hotel prodat 7 let

Veletrhy Brno se zabývaly prodejem již od roku 2012, ale neměly žádnou nabídku. Podle manažerské analýzy je současný prodej pro firmu výhodný, peníze potřebuje na nové investiční projekty. Kromě nového pavilonu bude výstaviště stavět i nové sklady. “Hotel bude fungovat nadále jako komplementární služba pro účastníky veletrhů, firemních akcí a kongresů pořádaných na brněnském výstavišti,” uvedl generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš.

Hotel byl postaven před 20 lety a slouží z velké části návštěvníkům výstaviště, nabízí také kongresové prostory. Roční tržby se pohybují v posledních letech kolem 100 milionů korun, zisk byl v letech 2016 a 2017 do šesti milionů korun, což okomentoval Kuliš tak, že “výsledky jsou dlouhodobě na nule”.

Zdroj: ČTK Foto: hibrno.cz

Související články

Přečtěte si  Dynamický vývoj řeky takřka v přímém přenosu: Morava u Litovle změnila svůj tok

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*