Vítkovice: Budujeme kádr pro příští extraligovou sezonu. Přichází Gregorc, Schleiss a Trška prodloužili

Blaž Gregorc
Blaž Gregorc

Vzhledem k vývoji letošní sezony, upínají Vítkovičtí logicky své zraky k boji o záchranu v nejvyšší soutěži. Stranou toho nemůže zůstat ani skladba kádru pro následující sezonu. Proto Ostravané začali i v této těžké situaci jednat se současnými hráči, jejichž smlouvy se blíží konci, o prodloužení angažmá v modro-bílých barvách.

„Předně chci říci, že i když naše aktuální situace není nejrůžovější, děláme vše pro to, abychom uhájili extraligovou příslušnost i pro další roky. Možnost sestupu si jednoduše nepřipouštíme. Budujeme kádr pro další extraligovou sezonu. Proto jsme se obrátili na hráče, kterým končí s tímto ročníkem smlouvy a o které trenérský štáb má zájem, a probrali možnosti prodloužení jejich angažmá u nás či uplatnění opcí. Vše probíhá samozřejmě po domluvě s našimi trenéry i konzultanty,“ říká šéf HC VÍTKOVICE RIDERA Aleš Pavlík s tím, že Jan Schleiss není jediným, s kým vedení klubu jednalo a jedná.

Do kádru se vrací Blaž Gregoc

Slovinský reprezentant Blaž Gregorc se vrací do sestavy Vítkovic. Brzy třicetiletý obránce sice zkraje prosince minulého roku po vzájemné dohodě skončil v ostravském celku, nyní je ale zpět. Podepsal nový kontrakt a je připraven nastoupit už v pátek proti Litvínovu.

„Blaž Gregorc má bohaté hráčské zkušenosti a má i svou kvalitu. V naší současné situaci potřebujeme a využijeme každého, kdo je ochoten bojovat za Vítkovice i za záchranu extraligového hokeje v Ostravě a je schopen být přínosem do naší hry. Blaže jsme oslovili, od začátku týdne s námi trénoval a jsem rád, že jsme se domluvili na tom, že se k nám vrátí a bude bojovat za Vítkovice,“ říká hlavní trenér Vítkovic Mojmír Trličík.

„Mám radost, že jsem zpátky ve Vítkovicích. Co bylo v minulém roce, to už neřeším, dívám se jen dopředu a soustředím se jen na to, co mě čeká. A to je boj za Vítkovice a boj za záchranu,“ má radost z návratu do sestavy ostravského klubu Gregorc, který v sobotu oslaví 30. narozeniny.

Schleiss bude pokračovat i příští sezonu

Hbitého a bojovného Jana Schleisse budou moci fanoušci vídat ve vítkovickém dresu minimálně i v příští sezoně. Pětadvacetiletý útočník se ve středu dohodl s ostravským klubem na prodloužení smlouvy – uplatnění opce.

Jan Schleiss
Jan Schleiss

Jsem rád, že ve Vítkovicích budu moci pokračovat. Věřím, že se nám podaří tuhle těžkou sezonu zachránit a v příští sezoně budeme bojovat opět nahoře,“ řekl po podpisu nového kontraktu, který jeho působení ve Vítkovicích prodlouží minimálně pro sezonu 2020/2021, Jan Schleiss.

Je to komplexní hráč, bojovník. Chce u nás pokračovat, chce bojovat za Vítkovice i v dalších sezonách, to je pro nás rozhodující, zmínil hlavní trenér Vítkovic Mojmír Trličík.

Trška prodloužil o tři roky

Hokejový obránce Peter Trška bude i nadále hrát za extraligové Vítkovice. Sedmadvacetiletý slovenský reprezentant podepsal s ostravským klubem novou tříletou smlouvu.

Mám to tady rád, klub mi přirostl k srdci a hlavně bych tady rád něco dokázal a vyhrál, chci pomoci Vítkovicím k úspěchům. Jednání byla rychlá, férová,” uvedl Trška na klubovém webu.

Vítkovice jsou aktuálně dvanácté a v závěru základní části budou bojovat hlavně o udržení mezi elitou, Trška je ale optimistou. “Věřím, že překonáme tuhle špatnou sezonu a v budoucnu budeme bojovat o úplně jiné příčky. A já k tomu chci pomoci,” uvedl rodák z Dubnice.

Trška přišel do Vítkovic v roce 2017 z Brna, v jehož dresu předtím získal extraligový titul. V aktuální sezoně odehrál 35 zápasů, ve kterých vstřelil tři branky a přidal 14 asistencí. Celkem v Extralize nastoupil k 261 utkáním (20+67).

Autor: resp Zdroj a foto: HC Vítkovice Ridera

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*