Vítkovice: Budujeme kádr pro příští extraligovou sezonu. Přichází Gregorc, Schleiss a Trška prodloužili

Blaž Gregorc
Blaž Gregorc

Vzhledem k vývoji letošní sezony, upínají Vítkovičtí logicky své zraky k boji o záchranu v nejvyšší soutěži. Stranou toho nemůže zůstat ani skladba kádru pro následující sezonu. Proto Ostravané začali i v této těžké situaci jednat se současnými hráči, jejichž smlouvy se blíží konci, o prodloužení angažmá v modro-bílých barvách.

„Předně chci říci, že i když naše aktuální situace není nejrůžovější, děláme vše pro to, abychom uhájili extraligovou příslušnost i pro další roky. Možnost sestupu si jednoduše nepřipouštíme. Budujeme kádr pro další extraligovou sezonu. Proto jsme se obrátili na hráče, kterým končí s tímto ročníkem smlouvy a o které trenérský štáb má zájem, a probrali možnosti prodloužení jejich angažmá u nás či uplatnění opcí. Vše probíhá samozřejmě po domluvě s našimi trenéry i konzultanty,“ říká šéf HC VÍTKOVICE RIDERA Aleš Pavlík s tím, že Jan Schleiss není jediným, s kým vedení klubu jednalo a jedná.

Do kádru se vrací Blaž Gregoc

Slovinský reprezentant Blaž Gregorc se vrací do sestavy Vítkovic. Brzy třicetiletý obránce sice zkraje prosince minulého roku po vzájemné dohodě skončil v ostravském celku, nyní je ale zpět. Podepsal nový kontrakt a je připraven nastoupit už v pátek proti Litvínovu.

„Blaž Gregorc má bohaté hráčské zkušenosti a má i svou kvalitu. V naší současné situaci potřebujeme a využijeme každého, kdo je ochoten bojovat za Vítkovice i za záchranu extraligového hokeje v Ostravě a je schopen být přínosem do naší hry. Blaže jsme oslovili, od začátku týdne s námi trénoval a jsem rád, že jsme se domluvili na tom, že se k nám vrátí a bude bojovat za Vítkovice,“ říká hlavní trenér Vítkovic Mojmír Trličík.

„Mám radost, že jsem zpátky ve Vítkovicích. Co bylo v minulém roce, to už neřeším, dívám se jen dopředu a soustředím se jen na to, co mě čeká. A to je boj za Vítkovice a boj za záchranu,“ má radost z návratu do sestavy ostravského klubu Gregorc, který v sobotu oslaví 30. narozeniny.

Schleiss bude pokračovat i příští sezonu

Hbitého a bojovného Jana Schleisse budou moci fanoušci vídat ve vítkovickém dresu minimálně i v příští sezoně. Pětadvacetiletý útočník se ve středu dohodl s ostravským klubem na prodloužení smlouvy – uplatnění opce.

Přečtěte si  Olomouční radní podpořili variantu výstavby multifunkční haly na ulici Velkomoravské ve spolupráci se soukromým investorem
Jan Schleiss
Jan Schleiss

Jsem rád, že ve Vítkovicích budu moci pokračovat. Věřím, že se nám podaří tuhle těžkou sezonu zachránit a v příští sezoně budeme bojovat opět nahoře,“ řekl po podpisu nového kontraktu, který jeho působení ve Vítkovicích prodlouží minimálně pro sezonu 2020/2021, Jan Schleiss.

Je to komplexní hráč, bojovník. Chce u nás pokračovat, chce bojovat za Vítkovice i v dalších sezonách, to je pro nás rozhodující, zmínil hlavní trenér Vítkovic Mojmír Trličík.

Trška prodloužil o tři roky

Hokejový obránce Peter Trška bude i nadále hrát za extraligové Vítkovice. Sedmadvacetiletý slovenský reprezentant podepsal s ostravským klubem novou tříletou smlouvu.

Mám to tady rád, klub mi přirostl k srdci a hlavně bych tady rád něco dokázal a vyhrál, chci pomoci Vítkovicím k úspěchům. Jednání byla rychlá, férová,” uvedl Trška na klubovém webu.

Vítkovice jsou aktuálně dvanácté a v závěru základní části budou bojovat hlavně o udržení mezi elitou, Trška je ale optimistou. “Věřím, že překonáme tuhle špatnou sezonu a v budoucnu budeme bojovat o úplně jiné příčky. A já k tomu chci pomoci,” uvedl rodák z Dubnice.

Trška přišel do Vítkovic v roce 2017 z Brna, v jehož dresu předtím získal extraligový titul. V aktuální sezoně odehrál 35 zápasů, ve kterých vstřelil tři branky a přidal 14 asistencí. Celkem v Extralize nastoupil k 261 utkáním (20+67).

Autor: resp Zdroj a foto: HC Vítkovice Ridera

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*