Voda ze zlínského pramene Příluky není pitná. Probíhá čištění

Pramen Přítluky ve Zlíně za normálních okolností poskytuje zdroj pitné vody.

Používání vody z pramene Příluky na území Zlína k pití město dočasně omezilo. Poslední měření ukázalo, že nevyhovuje parametrům pitné vody. Aktuálně probíhá čištění potrubí.

Stárnoucí potrubí je problém

„V důsledku stárnutí potrubí, které pochází z šedesátých let minulého století, vykazovala voda z pramene již delší dobu zvýšené hodnoty železa. Z tohoto důvodu jsme nechali pročistit přibližně 70 metrů potrubí tlakovou vodou, která vyplavila velké množství nahromaděných nečistot. Nyní je potřeba po určitou dobu vyčkat, až se poměry v potrubí opět stabilizují,“ informovala vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství zlínského magistrátu Vladimíra Pavlovová.

Informace o tom, že voda není vhodná k pití, jsou umístěny přímo v altánu u pramene. Další kontrola senzorických vlastností vody proběhne po týdnu a následně bude proveden i rozbor vody. Město bude veřejnost o možnosti využívat vodu k pití informovat.

Základní chemický a mikrobiologický rozbor vody z pramene Příluky je prováděn čtyřikrát ročně. Podle Pavlovové výsledky ve sledovaných ukazatelích dosud vždy splňovaly požadavky na pitnou vodu.

Zdroj a foto: město Zlín

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*