Vyhlídkové kolo na Moravském náměstí v Brně nabízí výhled na celé město. V provozu bude do Vánoc.

Nové vyhlídkové kolo na Moravském náměstí v Brně

Zájemci si mohou prohlédnout brněnské památky z ptačí perspektivy z vyhlídkového kola na Moravském náměstí. Jízda trvá minimálně pět minut v závislosti na obsazenosti kola. Kolo je v provozu od tohoto týdne

Významná výročí moravské metropole uspíšila spuštění

Kolo je letos v provozu o měsíc dřív než loni, protože brněnští radní chtěli připomenout 100 výročí založení Velkého Brna a výročí 30 let vyhlášení Městské památkové rezervace Brno. Před atrakcí si tak lidé prohlédnou bannery s informacemi o historii města, historickými mapami a fotografiemi. Nechybí ani mapa současných městských částí s uvedeným rokem připojení k Brnu. Grafická část je doplněna i textem popisujícím historické okolnosti a zajímavosti.

Se vstupenkou obdrží návštěvníci kola brožuru, ve které jsou shrnuté všechny významné události obou oslavovaných výročí. V kabinách si pak díky umístěnému panoramatickému schématu ujasní, kde jsou jaké budovy a městské části, které jsou z výšky 33 metrů viditelné.

Informační panely u vyhlídkového kola

Nové kolo poskytuje výhled do širokého okolí

Na vrcholu kola, kam se zájemci podívají minimálně dvakrát během jedné jízdy, jsou vidět Maloměřice, Hády, Vinohrady, Juliánov nebo Komárov. Přehlédnout nejde ani Mahenovo divadlo, kostely svatého Tomáše i Jakuba nebo hrad Špilberk.

Letos je na Moravském náměstí postavené nově vyrobené kolo. To, které minulý rok svezlo několik tisíc lidí, se přesunulo na francouzskou riviéru. Vizuálně se však od sebe kola nijak zásadně neliší.

Krásnou vyhlídku si návštěvníci mohou užít do 23. 12.

“Provoz potrvá až do 23. prosince. Přeruší se pouze od 1. listopadu do 22. listopadu, kdy se na Moravském náměstí budou stavět adventní trhy. Jinak bude kolo jezdit každý všední den v závislosti na počasí. Pokud by bylo opravdu ošklivě, atrakce by se neotevřela,” řekla mluvčí radnice Kateřina Dobešová. I za podzimního dne bez srážek či silného větru je však vhodné se na projížďku do více než třicetimetrové výšky teple obléct.

Cena vstupenek zůstává stejná

Za jízdu se u pokladny platí stejně jako minulý rok 100 korun, děti do 100 centimetrů mají jízdu zdarma. Děti do 15 let mohou na vyhlídkové kolo pouze v doprovodu dospělého. Z bezpečnostních důvodů je zakázáno v kabině vstávat, houpat s ní nebo konzumovat nápoje a potraviny.

Přečtěte si  Dešťová zahrada v Přerově: Zelená oáza s tekoucí vodou potěší i děti

Zdroj: ČTK, foto: Muzeum města Brna

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*