Vyprodáme Lužánky, burcuje Zbrojovka. Výtěžek půjde na boj s koronavirem

Stadion Za Lužánkami 1996 Zbrojovka Slavia
Dobročinná akce má připomenout legendární domácí zápas brněnské Zbrojovky proti pražské Slavii na stadionu Za Lužánkami v roce 1996. Tehdy přišlo rekordních 44 tisíc lidí, v současnosti stadion chátrá.

Fotbalové Brno se pokusí na podporu boje proti koronaviru virtuálně vyprodat někdejší legendární stadion Lužánky. Zbrojovka si imaginárně zopakuje slavný zápas s pražskou Slavií, na který v říjnu 1996 dorazilo 44.120 diváků, což je dodnes nejvyšší návštěva v samostatné lize. Veškerý výtěžek z virtuálních vstupenek získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19.

Brno chce pomoct připomenutím legendárního zápasu

Fanoušci mají k dispozici 44.120 vstupenek a mohou přispět šesti různými variantami lístků. Základní vstupenka stojí 200 korun, nejdražší zlatá VIP pak deset tisíc korun. Po uhrazení se příznivcům zpřístupní placený obsah virtuálního zápasu – budou si moci prohlédnout bulletin, fotky, informace k utkání, sestavu a čtyři unikátní videa.

“Jestli stadion vyprodáme nebo ne, to už záleží jen na vás. Veškerý výtěžek ze vstupného poputuje do Fakultní nemocnice v Bohunicích jako odměna pro všechny zaměstnance, kteří v první linii čelí zákeřné nemoci. Pojďme to dokázat a podat tím pomocnou ruku těm, kteří v téhle kritické situaci a v těžkých podmínkách obětavě a nezištně pomáhají nám,” uvedla Zbrojovka na svém webu.

stadion za luzankamil
Chátrající stadion Za Lužánkami je označovaný za největší ostudu Brna

Druholigové Brno v současnosti hraje zápasy na stadionu Srbská. Legendární Lužánky chátrají od počátku tisíciletí, oživit se je v roce 2015 při velkolepé rozlučce s kariérou pokusil někdejší hráč Zbrojovky Petr Švancara.

Zdroj: ČTK, foto: YouTube

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*