Vyškov míří do druhé ligy. Osudu Blanska se nebojíme, říká jednatel Chalupecký

Fotbalová Fortuna národní liga bude mít od příští sezony nového účastníka. Do druhé nejvyšší domácí soutěže povýší Vyškov, který dosud hrával v MSFL. Portálu zpravyzmoravy.cz tuto informaci potvrdil jednatel klubu Martin Chalupecký. 

Aktuální sezona MSFL, ve které Vyškov působil, se nedohraje. Fortuna národní liga ale pokračuje a už teď je jasné, že do jejího příštího ročníku kvůli finančním problémům nezasáhne Blansko. To na druholigové mapě nahradí Vyškov. „Ano, jdeme do druhé ligy,” prohlásil jednatel jihomoravského klubu Martin Chalupecký. 

Už je tedy jisté, že druhou ligu budete hrát?

Podle prvních informací, které máme, je rozhodnuto.  Nemáme to ještě černé na bílém, ale máme ústní příslib. Je jasné, že nám ligu nabídnou. 

Takže jdete do toho? 

V případě, že licenci získáme, tak ano. Měli bychom dostat výjimku. 

Ta se bude týkat stadionu? 

Ano. Musí se udělat úpravy, ale je to narychlo, takže jednáme o výjimce. Už dříve ji dostalo Blansko nebo Líšeň. Máme příslib, že stadion by se měl opravit tak, abychom na něm mohli druhou ligu hrát. Město je ochotné nám vyjít vstříc.

Jste na druhou ligu připraveni finančně? Víte, o kolik vzroste rozpočet? 

Majitel je finančně připraven. Co se týká rozpočtu, tak ten naroste v násobcích. 

S jakým kádrem byste do ligy chtěli jít? 

Chtěli bychom vycházet z kádru stávajícího, který doplníme. Budeme dělat velký kemp, na kterém se může o místo porvat každý. 

Vyškov je známý díky specifické práci s cizinci. Objeví se někteří z nich i ve druhé lize? 

Od začátku jsme říkali, že tým má stát především na našich hráčích. Každopádně v zásobě máme několik horkých zahraničních kandidátů a mohli by k nám přijet opravdu zajímaví hráči. Druhá liga by pro ně mohla být menší bariérou k tomu, aby sem dorazili. 

Předpokládám, že s prací trenéra Trousila jste spokojeni? 

Ano, to jsme. Má plnou důvěru na složení našeho mužstva. 

MFK Vyškov v nedohraném letošním ročníku MSFL předváděl pohledný fotbal

Chcete tedy i nadále dávat šanci mladým hráčům? 

Rozhodně, budeme to tak stavět. Základ bude tvořit pár zkušených borců, ale chceme hodně dávat šanci mladým talentům. Chceme, aby se o nás vědělo, že tady tu šanci dostanou. 

Nebojíte se, že vám pak někteří mladí hráči, kteří se ve druhé lize zviditelní, prchnou jinam? 

Naopak, to je i našim cílem. Nebudujeme to tady tak, že bychom chtěli držet kádr tři roky pod pokličkou. Naopak, mladým hráčům chceme dopřávat, aby šli i dál. Nejlépe až do první ligy.

Co fanoušci? Jakou od nich máte odezvu na to, že se ve Vyškově bude hrát druhá liga? 

Ohlasy jsou výborné a povzbuzující. V blízkosti máme Líšeň nebo Prostějov, takže se mohou těšit na derby. Jsme hrdí na tento region a jsme rádi, že divákům budeme moct nabídnout atraktivní zápasy. 

Nebojíte se ale cesty Blanska, které před rokem postoupilo do druhé ligy, ale už teď ví, že na příští rok nebude mít peníze? 

Profesionální soutěže jsou postaveny na financování. To my teď máme. Jak to bude za rok nebo za dva, to nikdo neví, ale teď se toho nebojíme. 

Autor: resp Foto: MFK Vyškov

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*