Vznikl model Brna v Minecraftu, pomůže s výukou dětí

Ukázka mapy Brna v Minecraftu

Reálný svět Brna se dostal do celosvětově oblíbené hry Minecraft. Studenti informatiky z Masarykovy univerzity vytvořili detailně propracovanou mapu na základě veřejně přístupných dat města.

S projektem „Brno v kostce“ přišli studenti Fakulty informatiky Masarykovy univerzity, kteří se letos v dubnu zúčastnili brněnského hackatonu #HACKUJBRNO. “Hlavní myšlenkou bylo využít dostupná otevřená data města z portálu data.Brno a na jejich základě vytvořit reálný svět Brna v prostředí hry Minecraft. Základním stavebním kamenem byl dostupný 3D model města a digitální model terénu a reliéfu, mnoho datových vrstev bylo použito z OpenSteetMap,” uvedlo město na svých stránkách.

Poznejte brněnské památky či podzemí

Hlavní tvůrci projektu Vojtěch Brůža a Jonáš Rosecký posléze prostředí města obohatili o mnoho dalších detailů a vylepšení. Do mapy jsou zakomponované reálné vedení kolejí nebo obchody. Hráči určitě poznají významné brněnské sochy či systém brněnských podzemních chodeb. Podle tvůrců je třeba aktuální verzi moravské metropole v Minecraftu brát jako začátek dalšího rozvoje.

“Nejpočetnější cílovou skupinou hry jsou děti a mladiství. Nabízí se tak do prostředí ‘brněnského’ Minecraftu zakomponovat různé edukativní prvky, aby mohl být projekt využitelný i pro vzdělávání,” dodali tvůrci hry.

Podrobné informace k hraní Minecraftu v prostředí Brna jsou dostupné na tomto webu.

upoutávka na “brněnský” Minecraft

Zdroj a foto: město Brno, Emcify

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*