Začala stavba nového úseku D48, dálnice nahradí “silnici smrti”

Dálnice D48

Ředitelství silnic a dálnic zahájilo ve čtvrtek 10. června výstavbu dálnice D48 mezi Bělotínem a Rybím. Nevyhovující silnici s častými nehodami I/48 nahradí plnohodnotná dálnice. Další stavební akce spojnici Moravskoslezska se střední Moravou čekají hned příští rok.

„V rámci dnes zahajované akce dojde k přestavbě stávající směrově nedělené a šířkově nevyhovující silnice I/48 na plnohodnotnou dálnici D48. Nová čtyřpruhová komunikace bude rozšířena, doplněny budou krajnice, střední dělící pás i protihlukové stěny, čímž dojde k výraznému zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy na tomto důležitém spojení dálnice D1 a Frýdku-Místku,” popsal generální ředitel ŘSD Radek Mátl.

Další stavební akce na D48 jsou podle něj v plánu hned pro příští rok. V rámci výstavby takzvané Palačovské spojky silničáři zahájí přestavbu úseku mezi Dubem a Palačovem. “Velké úlevy od dopravní zátěže se v příštím roce dočkají také obyvatelé Frýdku-Místku, neboť zprovozníme dlouho očekávaný dálniční obchvat,“ představil další plány Mátl.

Celá stavba se skládá ze dvou úseků: MÚK Bělotín – Dub a Palačov – Šenov u Nového Jičína. Celková délka činí 13,2 km. Součástí stavby je i 13 mostů, 2 mimoúrovňové křižovatky a 4 protihlukové stěny o délce 7,5 kilometru. Dálnice D48 tvoří v rámci Moravskoslezska důležitou dopravní tepnu orientovanou západovýchodním směrem. Jedná se o komunikaci, která spojuje jižní část kraje se střední Moravou a Polskem. Dálnice D48 je součástí transevropské silniční sítě TEN-T a mezinárodní silnice E462 Brno – Český Těšín – Krakov.

Řešený úsek dálnice D48

Zdroj: ŘSD

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*