Záložní nemocnice v Brně se promění na očkovací centrum

Záložní nemocnice je na brněnském výstavišti připravená od minulého roku. Nyní se testuje přechod na očkovací centrum.

Záložní nemocnici na výstavišti nechalo Brno vybudovat na přelomu října a listopadu minulého roku. Dosud zůstávalo v úsporném režimu, nyní ale začne sloužit jako očkovací centrum. V případě zhoršení situace je vedení města připraveno převést nemocnici na původně zamýšlenou funkci.

Tento týden se rozbíhá zkušební provoz očkovacího centra v záložní nemocnici, kterou město Brno vybudovalo v pavilonu G2 na výstavišti. “Je nutné postupně ověřit jednotlivé kroky a postupy, aby bylo možné v dalších fázích zvládnout proti onemocnění covid-19 očkovat 3 000 až 3 600 lidí denně. Souběžně řešíme ve spolupráci s Policií ČR a s Veletrhy Brno nejvhodnější režim vjezdů aut zájemců o vakcinaci a jejich parkování, ale i snadnou dostupnost od zastávek městské hromadné dopravy,” uvedla na svém Facebooku brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Podle primátorky je třeba zajistit, aby byl při očekáváném náporu pohyb po výstavišti komfortní, rychlý a bezpečný. Vedení města plánuje dokončení kompletní přípravy k využití do začátku února. Záleží také na reálném naplňování vládní očkovací strategie, personálních kapacitách a především na dostupnosti vakcín.

Provizorní nemocnice v pavilonu G2 na brněnském výstavišti

Při zhoršení situace dojde k přesunu

“Může přijít i extrémní situace, že bude zapotřebí současně záložní nemocnice i očkovací centrum s velkou kapacitou. Také s tímto scénářem pracujeme,” informovala Vaňková. Nemocnice v pavilonu G2 by se v tom případě využila pro nemocné s covidem-19, protože je k tomu nachystána. Pro očkování by se zvolil nejbližší vhodný prostor na výstavišti.

Udržovací režim záložní nemocnice po technické stránce stojí přibližně 50 000 korun za týden. O náklady se dělí statutární město Brno, Jihomoravský kraj a Fakultní nemocnice Brno.

Autor: pjk, foto: Facebook Markéta Vaňková

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*