
Záložní nemocnici na výstavišti nechalo Brno vybudovat na přelomu října a listopadu minulého roku. Dosud zůstávalo v úsporném režimu, nyní ale začne sloužit jako očkovací centrum. V případě zhoršení situace je vedení města připraveno převést nemocnici na původně zamýšlenou funkci.
Tento týden se rozbíhá zkušební provoz očkovacího centra v záložní nemocnici, kterou město Brno vybudovalo v pavilonu G2 na výstavišti. “Je nutné postupně ověřit jednotlivé kroky a postupy, aby bylo možné v dalších fázích zvládnout proti onemocnění covid-19 očkovat 3 000 až 3 600 lidí denně. Souběžně řešíme ve spolupráci s Policií ČR a s Veletrhy Brno nejvhodnější režim vjezdů aut zájemců o vakcinaci a jejich parkování, ale i snadnou dostupnost od zastávek městské hromadné dopravy,” uvedla na svém Facebooku brněnská primátorka Markéta Vaňková.
Podle primátorky je třeba zajistit, aby byl při očekáváném náporu pohyb po výstavišti komfortní, rychlý a bezpečný. Vedení města plánuje dokončení kompletní přípravy k využití do začátku února. Záleží také na reálném naplňování vládní očkovací strategie, personálních kapacitách a především na dostupnosti vakcín.

Při zhoršení situace dojde k přesunu
“Může přijít i extrémní situace, že bude zapotřebí současně záložní nemocnice i očkovací centrum s velkou kapacitou. Také s tímto scénářem pracujeme,” informovala Vaňková. Nemocnice v pavilonu G2 by se v tom případě využila pro nemocné s covidem-19, protože je k tomu nachystána. Pro očkování by se zvolil nejbližší vhodný prostor na výstavišti.
Udržovací režim záložní nemocnice po technické stránce stojí přibližně 50 000 korun za týden. O náklady se dělí statutární město Brno, Jihomoravský kraj a Fakultní nemocnice Brno.
Autor: pjk, foto: Facebook Markéta Vaňková
Buďte první kdo přidá komentář