Zaměstnanci ostravské porodnice pomohli mladé mamince v nouzi

Mladá maminka Pavla zjistila, že nemá kam po porodu jít. Zaměstnanci porodnice jí pomohli najít bydlení a zajistit výbavu pro dítě.

Dojemný příběh zažila Fakultní nemocnice Ostrava. Sestry z porodnické kliniky pomohly spolu se sociálními pracovnicemi ženě, která se po porodu nečekaně ocitla ve složité životní situaci. Když při propouštění vyšlo najevo, že maminka momentálně nemá kam s dcerou odejít, zajistili jí náhradní dočasné bydlení a vybavili základní výbavičkou a plenami. S dary se připojil i zaměstnanec Covid centra.

Mladá žena otěhotněla v posledním ročníku vysoké školy. Na začátku května porodila zdravou dceru. Když měla být propuštěna z porodnice, svěřila se sestrám, že nemá kde bydlet. Ihned jsem kontaktovala sociální pracovnici, a té se nakonec podařilo najít zařízení, kam mohla maminka s dcerou odejít,“ uvedla vrchní sestra porodnické kliniky Markéta Omachtová. „Kolegyně přinesly oblečení a další věci, které dítě po narození potřebuje. A jsou rozhodnuté jí pomáhat i dál, pokud to bude potřeba.

Příběh mladé studentky nenechal lhostejným ani Radka Maťuse, který pracuje jako administrativní pracovník v Covid centru FN Ostrava a vlastní rodinu zatím nezaložil. Mladé mamince Pavle přinesl pro dceru tašku plnou dětského oblečení. „Podle mě jsou děti to největší štěstí. Jsem rád, že i maminka to vnímá tak, že dcera není obtíž, ale nový start,“ řekl po předání daru a dodal, že i on je připraven, pokud to bude potřeba, dál pomoci.

Porodnická klinika pomáhá matkám v nouzi

Paní Pavla byla z přístupu personálu kliniky upřímně dojatá a šťastná, že není na svou nečekanou situaci sama. „Všem moc děkuji za oblečení i zajištění pobytu ve Čtyřlístku, odkud už budu řešit další věci. Věřím, že studium za rok dokončím a budu učit děti.

Do podobné situace jako Pavla se na ostravské porodnické klinice dostanou ročně dvě až tři maminky. Většinou jim ale nakonec problémy pomůže vyřešit někdo z blízkých.

Podívejte se na videoreportáž z nemocnice

Zdroj, foto a video: FN Ostrava

Související články

Přečtěte si  Brněnská diecéze představuje jako první úřad svého druhu novou vizuální identitu a moderní přístup ke komunikaci

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*