Zašlé nádraží v Ostružné se dočká rekonstrukce, začne v létě

Železniční stanice Ostružná na trati Šumperk–Krnov

Nádražní budova ve stanici Ostružná na Jesenicku projde celkovou obnovou. Správa železnic už vypsala veřejnou zakázku. Předpokládané náklady dosahují 18 milionů korun. Stavební práce jsou naplánovány od letošního července do září příštího roku.

Během rekonstrukce stanice na trati Šumperk–Krnov dojde k demolici původních veřejných WC, stavědla a přístavku. “V rámci dispozičních změn se vybudují bezbariérová WC přímo ve výpravní budově, místo nevyužívané bytové jednotky v patře vznikne sociální zázemí pro zaměstnance. Vstup do čekárny a prostor pro veřejnost bude po bezbariérové rampě,” informoval tiskový mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Stavbaři dále provedou sanaci zdiva, výměnu oken a dveří a zateplení budovy, navíc vybudují nové zastřešení rampy a přístavby zádveří se vstupem do dopravní kanceláře. Stávající střešní krytina se vymění za novou. V celém objektu dojde k rekonstrukci rozvodů vody, elektroinstalace a vytápění.

Okolí budovy bude vybaveno novým mobiliářem v podobě laviček a košů. Pro ukládání lyží a kol bude vybudován samostatný přístřešek. Po celou dobu rekonstrukce bude cestujícím k dispozici pokladna, čekárna a veřejné WC, které najdou v mobilních buňkách.

Zdroj: Správa železnic, foto: Vojtěch Dočkal (Wikimedia Commons)

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*