Zavřete dětská hřiště, doporučila vláda. Na řadě míst zůstávají otevřená

V souvislosti s novým lockdownem vláda doporučila obecním samosprávám, aby uzavřely dětská hřiště. Některé obce postupují podle doporučení, na řadě míst se ale rozhodlo, že hřiště zůstanou otevřená. Jejich návštěvníci musí dodržovat platná opatření.

Malé děti potřebují na čerstvý vzduch

Například ve Zlíně rozhodli, že s účinností od 1. března uzavřou klub seniorů a kanceláře místních částí, dětská hřiště ale ponechali otevřená. „Žádáme však, aby se občané v rámci hřišť neshlukovali, dodržovali rozestupy a nosili roušky, které jsou nařízené ve všech zastavěných územích,“ zdůraznil zlínský primátor Jiří Korec.

Podobně postupují v Brně, kde vedení města nedoporučilo uzavírat dětská hřiště. “Situaci jsem během dnešního rána probral s městskými odborníky, kteří nevidí důvod k tomuto kroku. Technologicky dokáže Veřejná zeleň města Brna pískoviště pravidelně hygienizovat pomocí páry,” sdělil na svém Facebooku náměstek brněnské primátorky Petr Hladík s tím, že město na každé hřiště umístí informační tabuli k dodržování hygienických opatření. “Nechceme ale bránit rodičům s malými dětmi v jejich aktivitě. Malé děti prostě potřebují na čerstvý vzduch,” dodal Hladík.

Stejný postup zvolila i Olomouc či Prostějov. „Chceme umožnit například maminkám, aby při dodržování všech opatření mohly s dětmi trávit čas i na dětském hřišti,“ potvrdil olomoucký primátor Mirek Žbánek. Roli při rozhodování podle nějsehrál i fakt, že s ohledem na omezení volného pohybu osob teď budou Olomoučané trávit většinu času ve městě.

Na hřiště dáme zámek

Doporučení vlády ohledně uzavření dětských hřišť naopak vyslyšeli v Přerově. “V Přerově budou v průběhu dnešního a zítřejšího dne hřiště uzavřena zámky. Tam, kde to není možné, budou vyvěšeny informativní cedulky o zákazu vstupu. Kontrolu bude v rámci pochůzkové činnosti zajišťovat městská policie. Strážníci případné návštěvníky upozorní, že je třeba zákaz respektovat, sdělila mluvčí přerovské radnice Lenka Chalupová. Město chce podle ní zabránit šíření koronavirové nákazy. Zároveň zde došlo k uzavření útulku opuštěná zvířata pro veřejnost.

Autor: pjk, foto: město Zlín

Související články

Přečtěte si  Starobrno představilo nový design. Zdůrazňuje regionální pouto

Doporučujeme


1 Comment

  1. Mám trochu jiný dotaz, než je běžný. Zajímá mě to konkrétní hřiště, co je na obrázku. Nevíte někdo, jestli je od společnosti Hags (https://www.hagspraha.cz/)? U nás v naší obci o něm uvažujeme, tak hledám všechny dostupné zdroje. Díky moc za pomoc. Lenka

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*