Zbrojovácká fotbalová výzva vynesla 1,2 milionu korun pro zdravotníky z první linie

zbrojovacka vyzva

Měsíc a půl trvala akce Zbrojovácká výzva, kterou uspořádal fotbalový klub Zbrojovka Brno na pomoc těžce zkoušenému zdravotnictví v době koronavirové epidemie. Dnes se dnes dočkala symbolické tečky. Majitel Zbrojovky Václav Bartoněk dnes spolu s Petrem Švancarou předali řediteli FN Brno Jaroslavu Štěrbovi na 1 205 000 korun.

Jádrem výzvy byl imaginární zápas s pražskou Slavií – vzpomínka na rekordní mač z roku 1996, který navštívilo přes 40 tisíc diváků. Dárci dostali v rámci výzvy řadu bonusů – přístup k fotografiím a historickým materiálům a videopřenosům zápasů proti Chebu, Spartě a Rapidu Vídeň.

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem dárcům, kteří výzvu podpořili a pomohli tak dosáhnout na tuto částku. Velké díky patří také všem z oddělení marketingu, kteří myšlenku výzvy realizovali,” uvedl při předání šeku Bartoněk.

Peníze budou využity ve prospěch zdravotníků, kteří stáli v první linii

„Jsem mile překvapen finanční částkou, za kterou jménem FN Brno děkuji klubu a lidem, kteří na ni přispěli. Prostředky budou využity ve prospěch zaměstnanců, kteří stáli v první linii. Ve prospěch lidí, kteří pracovali na infekční klinice, ve výtěrových stanech, v třídících střediscích, na urgentním příjmu. Kteří naskočili do boje proti nové infekci od prvního dne a nebáli se, neschovali se, nezavřeli se za několik západů, ale naopak tomu čelili,“ řekl za nemocnici Štěrba.

Předání symbolického šeku proběhlo ve čtvrtek dopoledne v areálu bohunické nemocnice. Na celkovou částku se fanoušci skládali od 18. března do 30. dubna, mezi dárci nescházeli hráči Zbrojovky – současní i bývalí, stejně jako trenéři “áčka” i mládeže Z řad klubových legend si vstupenku zakoupili i účastníci zmíněného rekordního duelu – Luboš Přibyl, Zdeněk Valnoha, Roman Široký, Jan Maroši, Ríša Dostálek a další. Z mladších hráčů to pak byli třeba Kuba Řezníček, Stefan Mitrović nebo Laďa Krejčí.

Z osobností mimo fotbalové trávníky nám pomohl například motocyklový závodník Karel Abraham, šermíř Alexander Choupenitch, střelec David Kostelecký, herci Václav Svoboda, Alan Novotný či Michal Isteník a další. Kompletní výčet těchto osobností najdete pod článkem.

Přečtěte si  Mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky IDET 2023 se účastní rekordní počet firem

Přidali se také slávisté, prodalo se 6000 míst

K výzvě se připojili také slávisté, do prodeje tak šly i lístky do hostujícího sektoru. V čele “Sešívaných” stanul trenér Jindřich Trpišovský, který si zakoupil zlatou VIP vstupenku, “vipku” si obstaral také někdejší útočník Slavie a reprezentace Pavel Kuka.

Na virtuální zápas se nakonec prodalo zhruba 6000 míst. Jak již bylo řečeno, někteří dárci si pořídili i více vstupenek. Držiteli tzv. zlatých VIP vstupenek se kromě zmíněného trenéra Slavie Trpišovského stal například představitel partnera klubu a člen představenstva Zdeněk Sklenář (Tripoli) či další dlouholetý partner AZ Servis.

Stříbrnou “vipku” si zakoupili Zbrojováci z fanouškovských skupin Zbrojováci, Torcida a Orthodox, zmíněný Pavel Kuka či moderátorka STUDIA FLINTA Monika Čuhelová.

Kromě samotné sbírky bylo součástí výzvy také předání téměř 6000 lahví slazených i neslazených nápojů pacientům a personálu Dětské nemocnice FN Brno, SurGal Clinic a FOD Klokánek. Do prvních dvou zdravotnických institucí jsme dodali také tisícovku roušek, které pro nás zajistil další někdejší Zbrojovák Martin Lejsal.

Zbrojovka Brno je dlouholetým partnerem Fakultní nemocnice, se kterou spolupracuje například při propagaci dárcovství krve. Zbrojovácká výzva tuto spolupráci ještě výrazně prohloubila.

Zapojili se slavní sportovci i další známé osobnosti

Od zahájení výzvy zveřejňujeme každý den jedno video, v němž se k nám připojuje některá z osobností nejen fotbalového světa a nejen z Brna.

 

Autor: red Zdroj a foto: FC Zbrojovka Brno

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*