Brno a Jihlava mají jistou baráž, Znojmo bude bojovat o záchranu

smacap_Bright

Fotbalisté Brna a Jihlavy mají již před závěrečným vzájemným duelem ve druhé lize jistou baráž o postup. Na opačném konci Znojmo nezvládlo důležitý zápas na domácím hřišti s Vítkovicemi a o záchranu ještě bude muset bojovat v sobotu ve Varnsdorfu.

Fotbalisté zbrojovky ve 29 kole druhé fotbalové ligy porazili na domácím hřišti Třinec vysoko 5:0 a vzhledem k remíze Hradce Králové v Pardubicích si s předstihem zajistili účast v baráži o první ligu.

Po nepříliš záživné první půlhodině našel Bariš centrem Kryštůvka, který prodloužil na Mageru a ten se z blízka hlavou nemýlil. Těsně před odchodem do kabin přidal druhou branku Pachlopník, který z úhlu obstřelil Adamušku.

Po přestávce tempo hry mírně opadlo, ale závěr zápasu divákům počáteční nudu vynahradil. Nejprve v 74. minutě skóroval Šumbera hlavou a o pět minut později se do míče opřel znovu a bylo to již 4:0 pro Zbrojovku. Gólovou tečku za utkáním pak udělal v 85. minutě Bariš.

Jihlava jela do Ústí nad Labem s jistotou baráže, a s odhodláním pojistit si s předstihem druhé místo.

Úvod byl v režii severočechů. Ještě před výkopem předal výkonný ředitel FK Ústí nad Labem domácímu trenérovi Aleši Křečkovi cenu za vítězství v anketě FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY „Trenér měsíce“.  A hned po hvizdu mohli přidat gratulaci také hráči Ústí. Matějka, Army a poté znovu Matějka však své velké šance nevyužili.

A tak se režie chopili jihlavští. Jmenovitě Lukáš Zoubele, který v rozmezí 20 minut vstřelil 3 branky a zdálo se, že o zápasu je rozhodnuto.

Domácí se však nevzdali a v závěru druhé půle ještě brankami Matějky a Šupa z 84. a 87. minuty utkání zdramatizovali. Na zisk bodů to však nestačilo. Ty si odvezla ze severu Čech Jihlava a v baráži ze druhého místa se utká z prvoligovou Karvinou.

V Prostějově již zachránění domácí hostili Chrudim, která ještě byla ohrožena sestupem. Bezbranková remíza nakonec nováčkovi stačila k udržení. Boj o záchranu se zúžil na trio Znojmo, Žižkov a Táborsko.

Znojmo ve veledůležitém zápase hostilo doma Vítkovice a v případě výhry by se mohlo přiblížit k jistotě záchrany.

Začátek utkání patřil domácím, slibnou šanci však zahodil Dramé. Stejný hráč poté v úvodu druhé půle trefil pouze brankovou konstrukci.

Nakonec to byly však hosté, kdo otevřel skóre a to v 73. minutě z kopačky Janušky. Domácím nezbylo než otevřít hru ve snaze bodovat, ovšem góly přidávali hosté. Nejprve v 78. minutě Praus a v 82. minutě Bzirský.

Pro domácí to byl zdrcující výsledek, kterým si významně zkomplikovali své šance na záchranu soutěže.