Zbrojovka hostí Vítkovice. Udobří si rozladěné příznivce ?

Loňský zápas Zbrojovky s Vítkovicemi - autor: Martin Tajč

Zbrojovka Brno zažívá, podobně jako v loňské sezoně, nedobrý vstup do soutěže. Po dvou domácích remízách potřebuje konečně na Srbské vybojovat tři body. Do Brna tentokrát dorazí Vítkovice, hraje se v pátek 23. srpna od 19 hodin!

Vítkovičtí figurují v tabulce se čtyřmi body na poslední příčce. Porazili Vyšehrad, v minulém utkání pak během minuty stáhli dvoubrankové manko a vyválčili tak bod s Prostějovem. Zbrojovka by zase ráda odčinila nepovedený výsledek i výkon z duelu na Julisce.

Posila Jan Pázler připraven

Kouč Šustr už může počítat i se službami útočníka Jana Pázlera, který přišel do Zbrojovky v pondělí a rozšířil konkurenci na postu útočníka. “Naskytla se možnost ho přivést a je potěšující, že to vyšlo. Honzu jsem před lety shodou okolností viděl několikrát ještě v dresu Hradce a utkvěl mi v paměti, proto jsem rád, že ho tu teď máme. Věřím, že zlepší naši finální fázi. Není to samozřejmě o tom, že bychom na něj naložili vše, že dojde Honza Pázler a najednou to půjde samo. Musíme mu vytvořit šance, dát mu správné balony. Během týdne na tréninku ukázal, že se do šancí umí dostat,” řekl na adresu nové posily kouč Šustr.

K dispozici trenérovi už je i uzdravený stoper Petr Pavlík, který od pondělka trénuje s týmem. Další stoper Jakub Černín musel střídat v duelu rezervy s Lanžhotem, ale v jeho případě by se nemělo jednat o nic vážnějšího a měl by být v pořádku. Na marodce z obránců zůstává Juraj Kotula, který bude po zranění kolene z minulého týdne přibližně měsíc bez tréninku.

Po utkání na Dukle jsme si vyříkali spoustu věcí a věřím, že to bude mít patřičný dopad a obraz hry změníme. Kluky musíme dostat zpět na vlnu, na které byli na jaře. Realita je daná, máme před sebou domácí zápas, který musíme zvládnout,” uzavřel Šustr.

Pro fanoušky pivní zóna, pro děti speciální koutek s programem

Pro letošní sezónu klub připravil novinku, která by měla zlepšit úroveň občerstvení na zápasech. Jedná se o takzvanou Pivní zónu, nalézající se za krytou západní tribunou. Její součástí bude pouze a jen točené pivo.

Další novinkou je obnovení dětského koutku (sektor U) s obsluhou a hlídáním. Jeho součástí je třeba skákací hrad, branky na fotbal, stolky na malování a neschází samozřejmě speciální občerstvení pro děti.

Přečtěte si  Klasik Frýdek-Místek je líhní baseballových talentů. Do Mistrovství Evropy juniorů zasáhl také mladý nadhazovač Klasiku Adrián Mück

Ještě před výkopem můžete využít služeb blízké Restaurace U Hřebíčků (Riegrova 18). Před vstupem na západní tribunu najdete jako obvykle i mobilní stánek s občerstvením.

Také letos je pro diváky na Srbské nachystána poločasová soutěž v přesnosti střelby. Jejím hlavním partnerem je společnost Pohanka & Co. – hodinky a klenoty, která do soutěže věnuje jako hlavní cenu luxusní pánské hodinky značky Christian Paul. Ani zbylí soutěžící ale nepřijdou zkrátka – čekají na ně vouchery na zboží od firmy NIKE a další ceny.

Zápasový bulletin je letos v inovovaném formátu a s rozšířeným obsahem, pořídíte jej za cenu 10 korun (pro permanentkáře je zdarma, stejně jako pro majitele aplikace, kde se objeví již hodinu před výkopem). V programu najdete kromě dalšího fotbalového čtení a historických materiálů i jinde nepublikovaný rozhovor s Janem Pázlerem.

Bilance s Vítkovicemi vyznívá pro Zbojovku

Kádr Vítkovic před novým ročníkem posílili především hráči na hostování ze Sigmy či Baníku. Nejzkušenějším hráčem na soupisce je šestatřicetiletý Mikula, který jako jeden ze čtyř hráčů odehrál kompletní porci 450 minut (spolu s ním ještě Surzyn, Cverna a gólman Květoň). O vstřelené góly se rovným dílem podělila pětice hráčů – Kania, Praus, Matoušek, Kovařík a Matěj. Na soupisce najdeme ze známějších jmen i Lukáše Buchvaldka či Jana Suchana.

V loňských vzájemných duelech se lépe vedlo Zbrojovce. Doma zvítězila 4:1, v tomto utkání o sobě poprvé dal střelecky vědět kanonýr Štepanovský. Trefil se hned dvakrát a dvěma góly pomohl i k venkovní výhře, tentokrát v poměru 4:2.

Autor: red Zdroj a foto: FC Zbrojovka Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*