Zbrojovka je srdeční záležitost, vzkázal po gólovém návratu Pernica. Odolal Polsku i Petrželovi

Luděk Pernica se před pár dny vrátil zpátky do Brna, kde nastartoval svou ligovou kariéru. Obnovenou premiéru v dresu Zbrojovky ozdobil gólem do sítě Mladé Boleslavi, na jejíž půdě Brno remizovalo 1:1.

Třicetiletý stoper je hráčem Plzně, Viktorka jej ale v lednu poslala na hostování do Brna. Luděk Pernica se ihned postavil do středu obrany po bok Pavla Dreksy a v bitvě na půdě Mladé Boleslavi patřil k nejlepším hráčům svého týmu. „Cítil jsem se dobře, navíc jsem dal gól. Užil jsem si to, jediným mínusem bylo, že jsme to nedotáhli do vítězného konce,“ řekl v rozhovoru pro zpravyzmoravy.cz.

Berete bod, nebo je to pro vás ztráta?

Mladá Boleslav byla po celý zápas lepší. Byli hodně na balonu a my jsme bránili. Inkasovaný gól navíc přišel brzy, my jsme to chtěli po poločase udržet co nejdéle, ale inkasovali jsme v šedesáté minutě. Nakonec jsme však mohli vyhrát, v devadesáté minutě jsme nastřelili břevno, takže jsme měli trošku smůlu. Musíme to ale brát.

Dal jste gól ze standardní situace. Pilovali jste je na tréninku?

Cvičili jsme to, jeden dva dny před zápasem. Toto taky.

Ve druhé půli jste hráli bez stopera Dreksy. Bylo to hodně znát?

Je to kapitán a největší lídr. Hodně mluví a jeho ztráta pro nás byla nepříjemná. Ani jsem to nečekal, z jeho pohybu jsem si nevšiml, že bude muset střídat. Bylo potřeba reagovat, je to ztráta, ale já doufám, že už v pátek bude zpátky.

Kromě Dreksy a vás se v obraně objevil i zkušený Jan Moravec. Klapalo vám to?

Musím říct, že jo. Jsou to zkušení kluci. Zleva hrál ještě Kuba Šural, který to zvládl velice slušně. Stejně jako Záhumenský, který přišel do druhého poločasu.

Má Brno tým na to, aby se porvalo o záchranu?

My se o to porveme. Ještě je před námi spousta kol, musíme to sbírat za tři body. Protože mít jeden bod nebo tři, to je velký rozdíl. Ještě nic nevzdáváme, ba naopak, jsme natěšení a já v naši záchranu věřím.

Vy jste zatím ve Zbrojovce krátce. Už jste se stihl rozkoukat?

Zvykl jsem si hned první trénink. Rozumíme si i v kabině, mám tady taky bydlení, takže jsme spokojení.

Kdy se vlastně začalo schylovat k vašemu odchodu z Plzně?

Přečtěte si  Opava, Frýdek-Místek a teď Chorvatsko. Chceme mezi elitu, hlásí z Čakovce Petr Zapalač

Na začátku roku jsem apeloval na to, abych někam mohl jít a měl větší minutáž. Jsem rád, že to takto dopadlo.

Prý se o vás zajímaly i další kluby. Je to pravda?

Ze Slovácka jsem byl v kontaktu s Milanem Petrželou, o Mladé Boleslavi vím přes manažera, dříve tam byly i Teplice. Lákavé bylo i Polsko, kde působí Jan Nezmar. Ale Brno je srdeční záležitost. Potom jsem se spojil s Tomášem Požárem, trenérem Dostálkem a bylo jasno.

Na podzim jste za Plzeň odehrál jen čtyři zápasy. Mrzelo vás, že jste nedostal více prostoru?

Každý hráč chce hrát co nejvíc. Člověka to zamrzí. I když se týmu nedařilo, tak trenér sázel na své složení a moc to neměnil. Moc jsem toho nenahrál, i s poháry čtyři zápasy a to je málo. Proto přišel ten apel, abych někam šel a aspoň ten půlrok na jaře odehrál.

Nebál jste se, že by se na vás mohlo projevit menší herní vytížení?

Strašně jsem se těšil na to, až budu mít v nohách devadesát minut. Abych to zvládl i fyzicky, což se povedlo. Měl jsem radost, byl jsem natěšený.

Letošní příprava byla výjimečná krátká. Jste za to rád?

To vám řekne každý hráč, že má radši kratší přípravu, než tři měsíce někde běhat po lesích a trénovat po halách. Toto není špatný model, i když počasí teď pro fotbal není příjemné. Ale takto to vyhovuje každému fotbalistovi, byla to taková delší reprezentační pauza.

Věříte, že se v létě ještě porvete o místo v kádru Plzně?

Na to se mě ptá hodně lidí. Mám teď půlroční hostování do června. Pak zase budu v kádru Viktorky, to je priorita.

Se Zbrojovkou narazíte na Plzeň v únoru. Budete u toho na hřišti?

Myslím si, že nemám možnost ten zápas hrát.

Autor: resp Foto: FC Zbrojovka Brno:P.Nečas

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*