Zbrojovka lepí díry v kádru. Po Gajičovi přichází na hostování z Ostravy Reiter

Obvyklé nováčkovské štěstí Zbrojovku Brno po postupu do nejvyšší soutěže nepotkalo. Už tak podceňovaný kádr, stavící spíše na mladých talentech než na ostřílených matadorech, zdecimovala zranění, karty a v posledním kole i koronavirus. Všem bylo jasné, že po čtyřech kolech na chvostu se krčící tým potřebuje hráčskou infuzi.

Vytoužený stoper

Již v úterý se podařilo dotáhnout dopředu avizovaný přestup srbského stopera Zorana Gajiče z bulharského týmu FK Arda Kardzhali. V domácí nejvyšší soutěži nejde o neznámé jméno. Zoran předtím nasbíral v dresu Bohemians a Zlína 104 prvoligových startů.

Zoran dorazil do Brna už minulý týden, absolvoval zdravotní prohlídku a následně podepsal smlouvu do konce sezóny s opcí. S novým klubem už několikrát trénoval, definitivní doladění transferu ale vázlo na straně bulharského svazu. “V Bulharsku jsem se cítil dobře, na jaře ale přišel koronavirus, soutěž se přerušila, z klubu odešel sponzor a dohodli jsme se na ukončení smlouvy. Měl jsem několik nabídek z různých zemí, budoucnost jsme zvažovali i s ohledem na to, že se nám narodilo druhé dítě. Pro Brno rozhodlo to, že zdejší prostředí dobře znám, domluvím se tu,” řekl Gajić po podpisu.

Zoran Gajič

Právě na dobrou znalost jazyka a prostředí sází realizační tým Zbrojovky. “Moc se na nový tým těším. Město celkem dobře znám, hrál jsem tu jako soupeř, hrával tu můj velký kamarád Rafael Acosta. A znám dobře i hráče, kteří tu působili. Mira Marković, Mihailo Jovanović. Se Stefanem Mitrovićem jsem dokonce hrával za FK Rad,” doplnil 187 centimetrů vysoký stoper, který v Brně oblékne dres s číslem 15.

Rudolf Reiter na hostování do konce roku

Další novou tváří v kádru Brňanů bude Rudolf Reiter, který z ostravského Baníku přichází na hostování do konce roku. Pětadvacetileté křídlo má na kontě 92 ligových startů a pět branek.

Reiter dnes v Brně absolvoval první trénink, odpoledne pak byly podmínky půlročního hostování formálně dotaženy.

Celé se to upeklo docela rychle, v řádu dnů. Projevil jsem přání odejít na hostování, možností bylo víc, nakonec jsem se rozhodl pro Brno. S trenérem už jsem mluvil o tom, co budou chtít a očekávat. Myslím, že styl hry by mi mohl sedět,” řekl Reiter po podpisu. “V kabině nikoho osobně neznám. Poptával jsem se různých hráčů, kteří tu dříve působili, a všichni se vyjadřovali pozitivně, i to hrálo roli při rozhodování.

Rozšíření kádru kvitoval s povděkem i trenér Machálek. „Ruda to rychlostní typ hráče, který nám výrazně zvýší konkurenci na kraji hřiště. V Baníku v posledních zápasech neměl takové vytížení, jaké by si představoval. Věřím, že Ruda může výrazně pomoci nám a my zase pomůžeme jemu,“ komentoval transfer.

Autor: resp Zdroj a foto: FC Zbrojovka Brno

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*