Zbrojovka představila nového generálního partnera. Dalších hráčských posil se zatím fanoušci nedočkají

Na dnešní předsezónní tiskové konferenci představila Zbrojovka Brno nového generálního sponzora, kterým bude největší poskytovatel webhostingových služeb v ČR, společnost Wedos z Hluboké nad Vltavou. Konkrétní hráčské posily klub neoznámil.

Klub i nový generální partner stvrdili svou spolupráci dnešním slavnostním křtem dresu s logem partnera, kterého se ujal za klub majitel Václav Bartoněk spolu s Petrem Švancarou a předseda představenstva společnosti Wedos Josef Grill.

Brno je pro Wedos atraktivní “IT město”

Pro Wedos jde již o druhé partnerství s prvoligovým klubem. Vedle Zbrojovky podporuje, již od loňské sezony, také Dynamo České Budějovice, které v loňském roce, i díky finanční podpoře Wedosu, zvládlo soutěž, po návratu z druhé ligy, nad očekávání dobře. Zástupci Zbrojovky i společnosti Wedos doufají, že tento úspěšný scénář se bude opakovat i v Brně.

Pro Wedos je Brno atraktivní hned z několik důvodů. “Je to univerzitní město plné IT firem a mladých lidí. Já sám jsem tady před 20 lety studoval, sledoval jsem bitvy se Slávií nebo Spartou ještě na starém stadionu, takže je to pro mě takový návrat do Brna,” prozrazuje jeden z motivů spolupráce Grill.

Smlouva pokryje 8% rozpočtu klubu

Abych byl konkrétní, podíl partnera bude zhruba 8% rozpočtu klubu,” naznačil Václav Bartoňek sumu, kterou podpoří jihočeská společnost Zbrojovku. Ta by se tedy, vzhledem k výši rozpočtu klubu, měla pohybovat kolem 7 milionů korun. Původně se uvažovalo o ještě vyšší podpoře, ale prodloužení spolupráce s Českými Budějovicemi částku nakonec snížilo. Přesto se jedná o podporu, která se bude klubu v ekonomicky komplikovaném období hodit.

WEDOS Arena

Název společnosti zároveň v brzké době ponese i stadion na Srbské, který se promění ve WEDOS Arenu. Titulárním partnerem Zbrojovky zůstává brněnská společnost SYNERGA, se kterou Zbrojovka spolupracovala i ve třech předchozích sezonách.

Příprava je za námi, rozhodující jsou soutěžní zápasy

Zbrojovka má za sebou velice specifickou letní přípravu v níž byl trenér Machálek často k hráčům kritický. “Vždycky když hráče pochválím, tak jak potom vylezou zase na hřiště, tak mají často neskutečné problémy. Takže raději jsme trošku kritičtí. Ale vnímali jsme i ty problémy, že přípravy byla specifická, krátká a podepisovala se tam na výkonech únava. Příprava se posuzuje až podle toho, jak vstoupíte do mistrovských utkání,” zhodnotil trenér netypickou letnípřípravu.

Sparta? Co víc si na úvod přát?

Vrásky mu nedělá ani to, že hned první soupeř bude pražská Sparta. “Co víc si přát. Jediná nevýhoda je pouze v tom, že jsou tady pořád jistá omezení, takže nebude plný dům,” vyjádřil trenér Machálek spokojenost s atraktivním soupeřem na úvod. Pak však zvážněl a doplnil, že soupeře, který v minulých letech prožíval složité období, nijak nepodceňuje: “Sparta je evropský velkoklub a my si to uvědomujeme, ale mají tam nějaká zranění, my máme také zraněné, rozhodně nás nečeká nic lehkého“.

Přečtěte si  Na jubilejním dvacátém ročníku motocyklového závodu Slovácký okruh padl traťový rekord

Enormní zájem diváků narazí na restriktivní opatření kvůli koronaviru

Zápasy se Spartou patří v Brně tradičně mezi divácky nejatraktivnější. V letošním ročníku však reálně hrozí, že se všichni zájemci na stadion nedostanou. K dnešnímu dni Zbrojovka prodala přes 1 600 permanentek, vyprodáno je také 400 VIP klubových sedadel, část lístků musí být vyhrazena pro partnery klubu a Ligovou asociaci. Záležet tedy bude na konečném stanovisku vlády a ministerstva zdravotnictví, jaké kvóty fanoušků nakonec nastaví. V každém případě je jasné, že zájem bude zřejmě převyšovat nabídku. Klub situaci sleduje a bude fanoušky informovat na webu a sociálních sítích.

V tuto chvíli je kádr finální, případná posila spíše na hostování

Podle sportovního ředitele Tomáše Požára je skladba kádru v tuto chvíli hotová. K Moravcovi, Koudelkovi a Hlavicovi se tak zatím žádná další posila nepřidá. Nereálný je v tuto chvíli i příchod Ondřeje Bača ze Zlína, o kterém se naposledy spekulovalo právě v souvislosti se Zbrojovkou. Podle situace však sportovní ředitel připouští ještě možné posílení formou hostování.

Trenér tak může počítat s doplněním kádru spíše vlivem uzdravení některého z marodů. Citelně chybí především Jan Hlavica, se kterým se počítalo do stoperské dvojice. Ten si však v přípravě přivodil nepříjemné zranění v oblasti hlavy a podrobil se operaci. “Hlavica se s námi již začíná pomalu připravovat. Zatím individuálně,” popisuje stav stopera, kterého přivedl v létě z Líšně, trenér Machálek.

Cíl je záchrana

Pokud jde o cíle Zbrojovky před začátkem sezony, drží se trenér při zemi: “Nemám rád přehnané cíle, které neodpovídají realitě. Vstupujeme do soutěže skromně a s pokorou. Já si chci klást cíle pro jednotlivé zápasy a takto jít od zápasu k zápasu. Dlouhodobějším cílem je pro nás záchrana.

Autor a foto: alka

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*