Zbrojovka zahájila letní přípravu bez Škody, který míří do Příbrami

Michal Škoda
Michal Škoda

Fotbalisté Zbrojovky dnes zahájili přípravu na nový ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Tým se sešel v 9 hodin na Srbské, po přivítání čeká na hráče první trénink.

Hned ve středu vyrazí Zbrojováci k prvnímu přípravnému utkání, na hřišti v Luhačovicích se střetnou s prvoligovým Zlínem (výkop v 16:30). V neděli hrají s Opavou, jinak je čekají dny plné tréninku a dřiny v posilovně.

Absolutní nováček se v kabině zatím neobjevil, z úspěšného hostování v Líšni se vrátil stoper Jakub Černín (ročník 1999). Pro start přípravy se pak k týmu připojili hráči juniorky a dorostu David Moučka (ročník 1999), David Jurásek (ročník 2000) a Marek Mach (ročník 2000), brankářský tým pak rozšířila opora loňské devatenáctky Vojtěch Marek (ročník 2000).

V plném tréninku zatím není Ondra Pachlopník (přetrvávající problémy s achillovkou), lehčí režim má po květnové artroskopii také Honza Sedlák.

Kádr naopak opustili Ladislav Krejčí s Lukášem Vraštilem (avizováno již dříve), v Třinci zůstává stoper David Gáč, jehož hostování by se mělo proměnit v přestup. Další dva hráči z hostování – Marek Vintr a Dan Jambor – mají po skončení MSFL volno a zapojí se do přípravy s prvním mužstvem nebo týmem U23 později.

Škoda do Příbrami

Klub se rozhodl neprodloužit smlouvu s Michalem Škodou. Jak informoval web Příbrami, Michal Škoda posílil jejich tým. Kádr středočeského týmu, který v uplynulé sezoně uhájil ligovou příslušnost až v baráži právě se Zbrojovkou Brno, naopak opustili po ukončení smlouvy Milan Nitrianský, Egon Vůch či Filip Hlúpik.

Požár věří, že posily budou

Co se týče posil, v této chvíli probíhá intenzivní jednání s konkrétními hráči a jejich kluby, takže v příštích dnech by se jeden až dva příchody mohlo podařit dotáhnout,” řekl sportovní manažer Zbrojovky Tomáš Požár.

Seznam hráčů na startu přípravy
Brankáři
Jiří Floder, Pavel Halouska, Vojtěch Marek
Hráči v poli
Pavel Eismann, Lukáš Kryštůfek, Petr Pavlík, Jakub Šural, Ondřej Sukup, Juraj Kotula, Jakub Černín (návrat z hostování v Líšni), Damián Bariš, Šimon Šumbera, Peter Štepanovský, Ondřej Pachlopník, Jan Sedlák, Ondřej Vintr, Robert Bartolomeu, Dominik Kříž, David Moučka, David Jurásek, Marek Mach, Lukáš Magera, Antonín Růsek, Jakub Přichystal, Martin Zikl

Autor: red Zdroj: ČTK, fczbrno.cz Foto: fczbrno.cz

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*