Zbrojovka získala stopera. Z Bohemians 1905 přichází Michal Šmíd

Zbrojovka Brno nevstoupila do nové sezony podle očekávání. Největší aspirant postupu se po 7 kolech krčí až na 8. pozici. Klub na situaci reagoval posílením defenzivní řady a na roční hostování přivedl z prvoligových Bohemians 1905 dvaatřicetiletého Michala Šmída. Zkušený stoper má na kontě 177 ligových zápasů a devět gólů.

Michal má také zkušenosti s bojem o postup ve druhé lize, kde odehrál 82 zápasů a s Bohemkou byl úspěšný. Se Zbrojovkou se domluvil na půlročním hostování.

Domluva byla rychlá, v neděli mi volal Tomáš Požár a zítra už budu v Brně. Hráče vesměs od vidění znám, odehrál jsem proti Zbrojovce hodně zápasů, osobně jsem se v jednom týmu potkal ještě v Dukle s Honzou Pázlerem. Udělám maximum, abychom byli já i Zbrojovka spokojení a dařilo se nám. A pokud to tak po podzimu bude a budu platný, nebudu se bránit tomu, abych v Brně zůstal déle,” uvedl sám Šmíd.

O zkušeného stopera z Bohemky velice stál sportovní ředitel Zbrojovky Tomáš Požár: “Michala znám z působení v Bohemians velmi dobře. Na hřišti je mentálně silný, rozený válečník, který neuhne ze souboje, komunikuje a je platný při standardkách na obou stranách hřiště. I mimo trávník je charakterově a lidsky dobře nastavený,”.

Stoper s bilancí 9 branek ve 157 zápasech

Michal Šmíd je odchovancem pražské Slavie. Nastupoval také za České Budějovice, pražskou Duklu a od léta 2012 působí v Bohemians 1905. Sedm prvoligových sezón, 157 zápasů a devět gólů – taková je Michalova bilance v zelenobílém dresu. Jednu z branek mimochodem vstřelil v sezóně 2016/17 také Zbrojovce.

Na sklonku minulého ročníku pomohl Šmídův návrat Bohemce k záchraně, v posledních dvou utkáních uhrála čtyři body. Také v letošní sezóně byl Šmíd součástí základní sestavy Klokanů, po třech kolech z ní ale vypadl a poté naskočil už jen v závěru duelu s Libercem. Bohemka nyní získala na hostování z Plzně obránce Milana Havla, takže i přetlak hráčů v defenzivě usnadnil Michalovo rozhodnutí přesunout se na Moravu.

Autor: red Zdroj a foto: FC Zbrojovka Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*