Zbrojovku Brno opouští Krejčí a Vraštil. V plánu je posílení záložní řady

Ladislav Krejčí ještě v dresu Zbrojovky Brno

Nedlouho po dramatickém, ale neúspěšném závěru druhé ligy Zbrojovka Brno hlásí první pohyby v kádru. Mužstvo po třech letech opouští Lukáš Vraštil a také odchovanec a mládežnický reprezentant Ladislav Krejčí.

Vraštil: V Brně jsem byl šťastný

Odchod rodáka z Podkrkonoší byl očekávaný. Během dvou prvoligových sezón za Zbrojovku 45 zápasů, dvakrát se zapsal mezi střelce. V první sezóně vystřelil v závěru bod s Karvinou, rok poté pomohl skolit Spartu. O soutěž níž zaknihoval dalších osmnáct duelů.

Byly to pro mne tři roky plné nových zážitků, zkušeností, poznal jsem spoustu skvělých lidí. Vnímám to období pozitivně, i když po fotbalové stránce to třeba nebylo úplně úspěšné, sestoupili jsme a nepovedl se nám okamžitý návrat. Beru to jako součást určité cesty, která je a bude úspěšná. V Brně jsem byl šťastný a vážím si toho, že jsem mohl být součástí Zbrojovky. V klubu jsem potkal spoustu skvělých lidí, v kabině i v managementu, budu na ně rád vzpomínat a s některými budu určitě i nadále v kontaktu. Všem těmto lidem bych rád za všechno poděkoval. A nesmírně rád bych poděkoval i fanouškům za jejich přízeň a podporu.” vzkázal Lukáš Vraštil. V Brně během svého angažmá stihl dostudovat vysokou školu a nyní jej čeká u Byšic na Mělnicku svatba.

Lukáš Vraštil

Krejčí: Není to jednoduché, protože jsem ve Zbrojovce odmalička

Odchovanec Zbrojovky a dvacetiletý mládežnický reprezentant Ladislav Krejčí opouští Brno a přestupuje do pražské Sparty. Celý transfer byl dnes smluvně dotažen.

 “Není to jednoduché, protože jsem ve Zbrojovce odmalička a opouštím skvělou kabinu, která se za poslední půlrok neuvěřitelně zvedla. Mrzí mne to i z toho důvodu, že jsem byl přítomen u sestupu a chtěl jsem být i u návratu a pomoci k tomu, což se bohužel nepovedlo. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům za podporu, i když to ze začátku nebylo lehké. Na jaře se jich ale připojovalo čím dál víc, jejich podporu a vůli jsme cítili a moc nám pomáhala a byli jsme za to vděční. Za celou tu dobu, co jsem v klubu byl, jim děkuju za Zbrojovku i za sebe,” vzkázal Krejčí.

Klub se k transferu vyjádřil prostřednictvím sportovního manažera Tomáše Požára: “Laďa je hráč, který ví, co chce, a dělá pro to maximum. Jeho přístup na jaře byl vynikající, makal na sobě i mimo tréninky. Teď našel odvahu udělat další krok a my bychom jednali nezodpovědně vůči zúčastněným stranám transferu, kdybychom mu v tom bránili. Byli bychom samozřejmě raději, kdyby tu zůstal s námi, protože je to pro nás důležitý hráč a bude těžké ho nahradit, ale ukázal odvahu se o svou šanci porvat a přejeme mu k jeho další cestě hodně štěstí.

Přečtěte si  Klasik Frýdek-Místek je líhní baseballových talentů. Do Mistrovství Evropy juniorů zasáhl také mladý nadhazovač Klasiku Adrián Mück

Pracuje se také na oživení kádru

Tomáš Požár se také vyjádřil k loňské sezoně: “V zimě jsme se nakopli. Bylo vidět, jak se tým mění, začínají fungovat lidské vazby, komunikace, kluci si užívali fotbal. Hodně trénovali, hodně se nadřeli pro cíl, na který nakonec málem dosáhli. Z jara tak mám výborný pocit, korespondovalo to s tím, jak by měl fungovat tým a klub. Bohužel to vše nebylo završeno tak, jak jsme si přáli.”

Podle vyjádření sportovního manažera další odchody nejsou na pořadu dne. Smlouvy končí ještě Škodovi a Pavlíkovi, se kterými bude jednat o podmínkách jejich prodloužení. V plánu je i posílení mužstva: “Pracujeme na konkrétních krocích k oživení týmu. Nebude to větší počet hráčů, nebudeme dělat tak velké změny, jako v létě, kdy pak vznikl během podzimu určitý problém to vše sladit. Konkrétně se jedná především o oživení stranové pozice, křídelního hráče. Personální problém budeme mít ve středové řadě na pozici 6 a 8, i zde bychom chtěli kádr obohatit. Konkrétně o hráče, který by nám kvalitou a vyzrálostí pomohl hned. Záleží také na tom, v jakém rozestavení budeme hrát. Na pozici čísla 10 máme aktuálně dva naše hráče, kteří mají kvalitu, aby tým obohatili hned, a to jsou Tonda Růsek a Ondra Pachlopník. S oběma počítáme, vidíme v nich kreativitu a chceme s nimi dále pracovat.

Zbrojovka i nadále počítá s dvojicí brankářů Pavelem Halouskou a Jiřím Floderem. Šanci v prvním týmu by měl dostat také Kuba Černín, který se vrací z hostování v Líšni a teď je na srazu národního týmu U20.

Autor: red, fczbrno.cz Fota: fczbrno.cz

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*