Zbrojovku Brno posílí zkušený obránce z Guineje Simon Falette

Zbrojovka Brno před zahájením jarní části soutěže hlásí příchod zkušené posily do obrany. Defenzivu posílí Simon Falette, obránce s bohatými zkušenostmi z nejvyšších lig ve Francii, Německu a Turecku. Tento 32letý reprezentant Guineje bude v týmu působit minimálně do konce sezóny.

V Simonovi jsme získali velmi zkušeného hráče, který je schopen nastoupit na pozicích levého stopera a levého obránce. Jsme přesvědčeni, že nám může na těchto postech okamžitě pomoci,” komentoval transfer sportovní manažer Zdeněk Psotka.

Úspěchy v Métách i Frankfurtu, zkušenosti z reprezentace

Falette má pestrý fotbalový životopis – narodil se v Le Mans ve Francii a s fotbalem začínal v Tours. Ve francouzské Ligue 1 debutoval za Lorient, za Méty nastoupil k 36 zápasům a vstřelil tři góly. Dále zaznamenal 127 startů ve druhé francouzské lize za Laval a Brest, přičemž vstřelil šest gólů.

Po úspěšném angažmá v Métách se přesunul do Eintrachtu Frankfurt v Německu, kde strávil tři roky, vyhrál německý pohár a zúčastnil se sedmi zápasů Evropské ligy, včetně semifinále proti Chelsea, které jeho tým prohrál na penalty. V Bundeslize nastoupil k 35 zápasům. V roce 2020 byl na hostování ve Fenerbahce, kde odehrál 8 zápasů, následně přestoupil do Hannoveru a o rok později do Hataysporu v Turecku, kde působil do léta 2023.

Falette se také prosadil do národního týmu Guineje díky svým výkonům, kde debutoval v roce 2018 v kvalifikaci na Africký pohár národů proti Pobřeží slonoviny. Na turnaji v roce 2019 odehrál všechny čtyři zápasy, kdy Guinea skončila v osmifinále proti Alžírsku. Celkem má za národní tým 17 startů. Ve Zbrojovce se setká i s dalším hráčem, Kamsem Marou.

Jsem šťastný, že tu můžu být a hrát. První dojmy jsou skvělé, tým mě přijal dobře, jen město jsem zatím nestihl ještě příliš poznat. Fyzicky se cítím dobře, ale nějakou dobu jsem nehrál soutěžní zápasy, takže vím, že se potřebuju s týmem ještě víc sehrát,” řekl Falette po podpisu. V brněnském týmu bude nosit dres číslo 92.

Autor: red Zdroj a foto: FC Zbrojovka Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*