Zbrojovku ničí VAR. Nevím, jestli je to ještě náhoda, říká Jakub Šural

VAR. To je pojem, který ve Fortuna lize stále budí velké emoce. Své by o tom mohli vyprávět ve Zbrojovce, kde si s videem v minulých zápasech užili své. V posledním duelu se Zlínem kvůli němu přišli o vstřelený gól, který by jim zajistil tři body. 

VAR v mnoha případech pomáhá, brněnskému týmu ale v posledních duelech s Bohemians 1905 a Zlínem hodně uškodil. „Myslím, že už to vyprchalo. My jsme si ten poslední zápas hlavně měli vyhrát sami, protože jsme tam měli plno šancí. Ano, byla tam kontroverze s videem, ale my se musíme snažit vyhrávat sami,” řekl pro zpravyzmoravy.cz čtyřiadvacetiletý bek Zbrojovky Jakub Šural. 

Bylo po zápase hodně rušno? 

Mezi kabinami i na hřišti bylo rušno dost. Ale já jsem se do toho nezapojoval, mám tři žluté, takže jsem se do toho nechtěl míchat, abych nedostal další a nestál. Stejně už bych s tím nic neudělal. Ale je pravda, že u někoho ty emoce byly větší. 

Cítíte ještě stále křivdu? 

Já bych neřekl křivdu. Je to ale těžké, nevím, jestli se to dá ještě považovat za náhodu, že toho bylo tolik. My s tím ale nic neuděláme a řekli jsme si, že se na to nemůžeme dívat. Musíme dávat naše šance a zkusit to zvládat. 

Každopádně situace v duelu se Zlínem byla hodně kontroverzní. Měl váš gól platit? 

Za mě… Četl jsem vyjádření, že po videu rozhodčí nechal výhodu za faul na Pachlopníka a pak dopískl faul na ně. Potom nerozumím tomu, že nechává výhodu, když to bylo ve vápně. Když pak viděl faul na Hlinku, tak měl podle videa dopísknout i penaltu. 

Z posledních dvou zápasů jste mohli mít čtyři body, máte ale jen jeden. Je to hodně frustrující? 

Stoprocentně. Mohli jsme se dotáhnout na soupeře před námi. Je to škoda, ale zápasů je před námi ještě dost. Díváme se před sebe a jdeme zápas od zápasu. 

Nebojíte se, co vám VAR vyvede příště? 

Doufám, že horší už to být nemůže. Jsem optimista, nebojím se. 

Mimochodem, Zbrojovka se proti VAR postavila. Jak to celé vnímáte? 

Vedení chtělo dát najevo, že s tímto není spokojeno. Já to chápu a doufám, že to pomůže. 

V sobotu vás čeká Olomouc. Co od zápasu očekáváte? 

Bude to další těžký duel. Uvidíme, jaký bude terén, u nás ani na Bohemce to nebylo ideální, bylo to o boji a soubojích. Olomouc je každopádně fotbalový tým a čeká nás těžký zápas. My už nemáme kam uhnout a musíme sbírat body. 

Nyní jste mimo sestup, ale ještě to bude pořádný boj. Souhlasíte? 

Určitě. Mladá Boleslav hodně posílila a chtějí se z toho dostat. Uvidíme, jak jim to bude klapat, protože deset nových hráčů hned nemusí znamenat, že to bude šlapat. Ale my nemůžeme spoléhat na to, že nám stačí uhrát pár bodů a ostatní zůstanou pod námi. Chceme se dotáhnout na týmy nad námi a poprat se o čtrnácté místo. 

Zbrojovka v zimě přivedla Luďka Pernicu a Martina Berkovce. Jak moc vám pomohli? 

Berky nám ohromně pomohl v Opavě, kde chytal fantasticky. Potom měl zdravotní problémy, teď už ale vypadá dobře. Luďa zase moc pomáhá v obraně, je hodně kvalitní a zkušený. 

Spekulovalo se, že po jeho příchodu byste mohl přijít o místo. Jste rád, že jste v sestavě zůstal? 

Mluvil se mnou trenér Dostálek, že se mnou počítá na kraj obrany, kde jsem hrál proti Mladé Boleslavi a Liberci. Pak jsme přešli na systém se třemi obránci, což mi vyhovuje víc. Nemám s tím problém, myslím, že je to lepší a lepší a snad to potvrdíme i příště, pokud v tomto složení nastoupíme. 

Autor: resp Foto: FC Zbrojovka Brno: M.Tajč, P.Nečas

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*